/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fde01a78d-bea6-424a-8042-1f147bbd67bb.jpeg)
В УПЦ розповіли про важливість законопроектів, які скасовують антицерковні закони
Десятки тисяч віруючих 15 червня прийшли до Верховної Ради і офісу Президента з проханнями зупинити беззаконня і дискримінації по відношенню до Української Православної Церкви.
Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це заявив архієпископ Микола (Поштовий) під час молитовного стояння віруючих УПЦ проти антицерковних законів.
«Ми просили депутатів і просимо Президента, щоб у відносинах між державою і Українською Православною Церквою за основу була взята Конституція України, яка свідчить, що церква відокремлена від держави, як і держава від Церкви. Ми також просили, щоб до нашої конфесії, найбільшої православної конфесії в Україні, ставилися так само, як до іншої конфесії - рівно і толерантно, щоб наші права не порушувалися, щоб ми не стали людьми другого сорту в своїй же країні. Адже ми всі є громадянами України", - зазначив архієпископ Микола (Поштовий).
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fc4cb36b0-6020-4b14-a346-0f52a0c21fc3.jpeg)
Він підкреслив, що віруючі УПЦ звернулися до влади з проханням відкликати запрошення Константинопольського Патріарха Варфоломія I в Україну на святкування 30-річчя Незалежності, заради збереження миру і спокою в країні.
«Ми не хочемо бачити на святкуванні Дня Незалежності Патріарха Варфоломія. Ми сказали, що він не є нашим батьком, він не приніс мир Україні. Навпаки, завдяки його діям у релігійному житті України настала війна. Понад 500 храмів у нас відібрали насильно, постраждали тисячі і тисячі людей. Це - не Божа справа. Тому ми просили відкликати запрошення патріарха Варфоломія в Україну на святкування Дня Незалежності. Це - наш День Незалежності »,- сказав архієпископ Миколай.
Як повідомлялося раніше, в Києві 15 червня на площі Конституції перед будівлею українського парламенту понад 20 000 віруючих Української Православної Церкви зібралися на молитовне стояння з проханням скасувати антицерковні законопроекти і відмовити у візиті Патріарха Варфоломія, який благословив створення в Україні структури під назвою Православна Церква Україна.
Віруючі заявили, що, використовуючи норми дискримінаційних законів, держава грубо втручається в діяльність Української Православної Церкви і в свободу віросповідання, суперечить нормам Конституції і міжнародного права.
Звернення віруючих УПЦ прийняли у Верховній Раді та офісі Президента. Відповідь, згідно із законодавством, нададуть протягом 30 днів.

