![«Спільна справа авторів та читачів». Редакція «Української правди» розповіла про перший рік роботи свого проєкту «Клуб УП»](https://thumbor.my.ua/YjJOfyUMEtSyYA0bf770H25zpsk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F81%2F9ab9596d60a8e9ad5a0a043b98a41674.jpg)
«Спільна справа авторів та читачів». Редакція «Української правди» розповіла про перший рік роботи свого проєкту «Клуб УП»
![«Спільна справа авторів та читачів». Редакція «Української правди» розповіла про перший рік роботи свого проєкту «Клуб УП»](https://thumbor.my.ua/JsazXgXO0NnFGAmx3Y6n0M2necI=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F81%2F7739aa294161c21eaf1c2a899b130a14.jpg)
Сьогодні кількість учасників клубу налічує вже 3000 людей з 23 країн світу. Метою проєкту є довести, що журналістика – спільна справа авторів та читачів, пише «Економічна правда».
За цей рік клуб зібрав 1,5 млн гривень, які пішли на різні проєкти:
- зняли документальний фільм про медичну реформу в Україні;
- запустили UP MediaLab, в якій експериментуємо над журналістськими форматами;
- написали з десяток текстів за пропозиціями від читачів, які почули під час спільних редакційних нарад;
- організували експедицію в Чорнобиль;
- розказали ексклюзивну історію із Маріуполя;
- створили Премію УП;
- допомогли лікарям.
Вперше в історії УП відбулись спільні редакційні наради із читачами, які стали новою традицією УП. Усього це 12 спільних подій: журналісти розказували про свою роботу, ділилися політичними інсайтами з місцевих виборів, показували, як влаштована редакційна кухня УП, обмінювалися досвідом подорожей на туристичних нарадах, знайомилися із успішними українськими підприємцями на Толоці УП.
Матеріали, написані за порадою читачів:
Нові райони України: 15 відповідей на поширені запитання
Мохито по-вьетнамски и Gucci за 200 гривен. Чем живет крупнейший рынок Украины Барабашово
Між "слугами" і "гетьманами". Які ідеології сповідують українські партії
Зміст освіти в еру штучного інтелекту: чого слід навчатися в середній школі
Як трудовим мігрантам отримувати пенсію в Україні та за кордоном
Які профілактичні медичні огляди варто проходити у 25, 45, 65 років та пізніше? Гід по скринінгах
Чому українці виїжджають з країни та чому повертаються? Пояснення демографа та особистий досвід
Як Україна вирішує проблему кліматичних змін? Конспект лекції Editor's Club
Редакція УП намірена продовжити цей проєкт, тому запрошує до співпраці усіх охочих.
Нагадаємо, що відеограф Богдан Кутєпов, який напередодні пішов з hromadske, повідомив «Детектору медіа», що починає роботу над новим тревел-проєктом про Україну, який фінансуватиме неурядова організація Ukrainian American House.
Маркетингова директорка видавництва Vivat Катерина Аврамчук написала на своїй Facebook-сторінці, що завершила працювати у компанії.
А «Детектор медіа» та «Інститут масової інформації» запустили механізм скарг на неякісні журналістські матеріали, які порушують законодавство та професійні стандарти.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)