Художник, директор Одеського художнього музею
Дата народження: 14.10.1961 р.
Рідне місто: Одеса
Тяга до образотворчого мистецтва вирішила питання майбутньої професії Олександра. Після школи він вступив на художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту.
У 1985-му році відбулася перша персональна виставка Олександра. Експозиція була виставлена в галереї М. Г. Жаркова (Москва). З того часу картини художника були представлені в багатьох країнах, в тому числі в США.
У 1993-му році Олександр Ройтбурд став одним із засновників асоціації «Нове мистецтво». З цього моменту він працював в ній арт-директором. Набагато пізніше, в 1999-му році, Олександр став президентом асоціації. Цей пост він покинув у 2001-му році.
У 2014-му році художник взяв участь у конгресі «Україна - Росія: діалог».
У 2018-му році Олександр Ройтбурд зайняв пост директора Одеського художнього музею.
Скандали
Присвячуючи себе творчості, Олександр Ройтбурд не залишається байдужим до політичних подій в Україні.
У 2013-му році він став учасником Євромайдану. Але, незважаючи на це, художник вніс негативну лепту в хід подій, пов'язаних з новою українською революцією. Як відомо, 2-го травня 2014-го року в Будинку Профспілок сталася пожежа. Щодо цього Олександр Ройтбурд поширював дезінформацію. За його словами, на місці події загинуло 15 громадян РФ, 10 осіб з Придністров'я і жодного одесита. Ця інформація швидко поширилася в ЗМІ. Насправді ж у Будинку Профспілок загинуло 48 осіб. Більшу частину з них склали жителі Одеси та Одеської області. Громадяни Росії в списку загиблих не значаться.
Через 3 роки Олександр Ройтбурд назвав дату події Днем перемоги, а не Днем скорботи.
У 2014-му році художник запевнив, що антисемітизм партії «Свобода» вже залишився в минулому. У 2017-му році художник назвав цю ж партію фашистською та антисемітською, за що отримав прізвисько мудака від Ірини Фаріон, члена «Свободи».
У 2015-му році художник запропонував обнести Крим, «ЛНР» і «ДНР» стінами.
У 2018-му році призначення А. Ройтбурда на посаду директора Одеського художнього музею супроводжувалося скандалом. За словами відомого одеського мистецтвознавця Володимира Островського, на початку 90-их рр. від картин Ройтбурда, що висіли в галереях, сильно смерділо. Звідси вийшло припущення, що художник використовував фекалії для створення творів. Пізніше Олександр спростував ці чутки. Він повідомив, що в той період не мав коштів для покупки якісної сировини. Через це йому довелося користуватися неякісним клеєм, який дійсно погано пах. Художник також назвав свого провокатора мудаком і менеджером-невдахою. Проте експертиза довела, що в барвистому пігменті полотна присутні екскременти, використані як сполучний матеріал. Автор твору стверджує, що результати аналізів фальшиві.
Статок
Інформації про доходи немає у відкритих джерелах.