У середу, 23 червня, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки презентував брошуру «У разі надзвичайної ситуації або війни», вона містить поради, як поводити себе в момент безпосередньої небезпеки.
За словами керівниці Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Любові Цибульської, поради, викладені у брошурі враховують український та іноземний досвід і включають рекомендації з інформаційної безпеки.
Брошура є першим інформаційним продуктом Центру і розроблена разом з Державною службою з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони, Апаратом Головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями.
За основу Центр взяв шведську брошуру яка є надзвичайно короткою, але містить практичні поради. Однією з причин розробки брошури стала нещодавня ескалація російської агресії на кордонах України.
«Чому ми вирішили зробити цю брошуру? Бо ми побачили, що є запит, ми побачили, як агресор під час нещодавньої ескалації на кордонах України працює з населенням, намагаючись залякати його та деморалізувати, як він проводить дезінформаційні спецоперації», – каже Цибульська.
Брошура не переобтяжена зайвою інформацією, її можна швидко прочитати в момент безпосередньої небезпеки, вона містить поради, як поводитись під час активізації збройного конфлікту, як убезпечити себе під час артобстрілу, або обстрілу зі стрілецької зброї.
«Найбільшою цінністю брошури є те, що ми включили до неї поради як поводити себе і в інформаційному полі», – зауважила Цибульська.
Брошура буде розповсюджуватись у друкованому та електронному варіантах.
«Ми будемо оголошувати тендер і плануємо надрукувати близько 100 тис. примірників, у першу чергу ми будемо поширювати брошуру у південних та східних областях України. Безумовно, ми за вільне поширення брошури і завжди раді надати її електронну версію для поширення державним органам та установами», – сказала Цибульська.
Центр планує видати брошуру українською, російською, кримськотатарською та англійською мовами.
Цибульська додала, що у планах Центру є підготовка посібника для журналістів з висвітлення конфлікту, «бо іноді журналісти, самі того не усвідомлюючи, можуть транслювати російську пропаганду».
Скріншот відео: Укрінформ/YouTube