Судовий процес щодо визнання порталу Tut.by «екстремістським» призупинено на невизначений термін
Судовий процес щодо визнання порталу Tut.by «екстремістським» призупинено на невизначений термін

Судовий процес щодо визнання порталу Tut.by «екстремістським» призупинено на невизначений термін

Судовий процес  щодо визнання порталу Tut.by «екстремістським» призупинено на невизначений термін

У Білорусі судовий процес щодо визнання всіх матеріалів порталу Tut.by «екстремістськими» призупинено на невизначений термін.

Як повідомляє Tut.by, це означає, що всі продукти порталу поки залишаються законними. Про відновлення судового засідання буде повідомлено окремо.

«У Білорусі існує лише одна процедура визнання інформації та продуктів екстремістською – за рішенням суду. Для користувачів орієнтиром є республіканський список екстремістських матеріалів, який розміщений на веб-сайті Міністерства інформації. Поки матеріал, товар або ресурс не вказані в списку, він не заборонений», – повідомив Tut.by.

Судовий процес у Центральному районному суді Мінська проходив у закритому режимі.

У червні 2021 року МВС Білорусі звернулось до судових інстанцій країни з вимогою визнати «екстремістськими» всі інформаційні продукти порталу Tut.by.

МВС просить включити матеріали порталу до списку «екстремістських» та обмежити доступ до них. Це стосується матеріалів Tut.by, які виходили, або виходять як на порталі, так і матеріалів, розміщених на сторінках видання у соцмережах: Telegram, Viber, Twitter, TikTok, ВКонтакте, Однокласники.



У випадку ухвалення відповідного рішення користувачам, які коли-небудь ділились публікаціями Tut.by, може загрожувати переслідування.

23 червня Республіканська експертна комісія визнала редакцію Tut.by «прихованим координатором» протестів та «майданчиком для пропаганди екстремізму».

18 травня влада Білорусі розпочала новий наступ на свободу слова у країні. Зокрема, правоохоронці провели масштабні обшуки в мінському і регіональних офісах найбільшого медіапорталу Tut.by, обшуки також проводились вдома у головного редактора Марини Золотової, редакторів і журналістів. На території Білорусі сайт видання заблокований.

Проти керівництва «Тут Бай Медіа» порушили кримінальну справу за ч.2 ст.243 (ухилення від сплати сум податків і зборів в особливо великому розмірі). Максимальна санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до семи років.

Наразі відомо про 15 затриманих у справі Tut.by, правозахисні організації Білорусі визнали їх політичними в'язнями. Серед них головред Золотова, журналісти, редактори, інші співробітники медіа-порталу Tut.by, а також директор провайдера Hoster.by.

Співзасновник Tut.by Кирило Волошин заявив, що репресії влади проти команди видання нагадують рейдерське захоплення. Також Волошин допустив видалення матеріалів, які не влаштовують владу заради відновлення повноцінної роботи сайту.

Офіційно влада Білорусі заблокувала сайт Tut.by через п’ять матеріалів про діяльність білоруського фонду допомоги затриманим BYSOL.

Із закликом до влади Білорусі припинити переслідування порталу виступили США, Євросоюз, Україна. 

Засудили ескалацію репресій проти журналістів Tut.by «Репортери без кордонів» та Freedom House.

Генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар закликав ООН та ОБСЄ відреагувати на ситуацію у Білорусі.

У свою чергу, директор програм Європи та Євразії Freedom House Марк Берендт назвав атаку білоруської влади на Tut.by свідченням бажання режиму Олександра Лукашенка знищити залишки незалежної журналістики у Білорусі.

Фото: Tut.by

Теги за темою
Білорусь Новини Інфопростір
Джерело матеріала
loader
loader