За весь час слідства щодо "Роттердам+" й до моменту закриття справи потерпілими у ній вважалися лише два феросплавних заводи – в Нікополі і Запоріжжі – про це повідомив старший прокурор САП Денис Демків в інтерв'ю "РБК–Україна", пише "Обозреватель".
"Нікопольський завод феросплавів та Запорізький завод феросплавів за їх заявою включені до складу потерпілих. Заяв від інших осіб не надходило", – зазначив посадовець.
І наголосив, що Мін'юст не побачив підстав вважати, що формула зашкодила інтересам суспільства.
"Мін'юсту пропонували пред'явити позов з цього провадження, вони відмовилися", – додав Демків.
Як повідомляв 5.ua, 20 травня Спеціалізована антикорупційна прокуратура вже вчетверте закрила справу "Роттердам+" – через відсутність у ній складу злочину. Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення приймалися в січні і березні 2021 року. Ці рішення також були підтверджені Офісом генпрокурора і вищим Антикорупційним судом України.
Розслідування справи "Роттердам+" тривало з березня 2017 по серпень 2020 року.У цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули.
На початку серпня торік досудове розслідування щодо працівників компанії ДТЕК було призупинено за безпідставністю висунутих підозр у справі. Дніпропетровський НДІ судових експертиз Мін'юсту України встановив, що дія формули "Роттердам+" не завдала збитків ні державі, ні споживачам електроенергії. Крім того, у НАБУ заявили, що не мають претензій до визначення ціни на вугілля в Україні за цією формулою.