Євросоюз закликав владу Білорусі припинити переслідування ЗМІ після нової атаки на низку незалежних білоруських видань.
Представник зовнішньополітичної служби ЄС Пітер Стано констатував продовження репресій режиму Олександра Лукашенка проти незалежних медіа Білорусі.
«Репресії проти видання "Наша Нива" та інших засобів масової інформації та журналістів в Білорусі демонструють продовження переслідування режимом незалежних голосів і повне нехтування не тільки свободою слова, а й власними зобов'язаннями в рамках ООН та ОБСЄ. Це неприйнятно і має припинитися», – написав Стано у Twitter.
8 липня 2021 року правоохоронні органи Білорусі прийшли з обшуками до редакції найстарішого білоруського видання «Наша Ніва», також був затриманий головний редактор порталу Єгор Мартинович та шефредактор Андрій Динько. Сайт видання заблокований і працює виключно через соцмережі.
Правоохоронці допитували працівників опозиційного порталу «Наша Ніва» у межах справи про «організацію чи підготовку дій, що грубо порушують громадський порядок, або участь у них» (ст. 342 Кримінального кодексу Білорусі) та «масові заворушення».
Зокрема, головреда Мартиновича підозрюють в «організації чи підготовці дій, що грубо порушують громадський порядок, або участі в них». Його затримали на 72 години та відправили до СІЗО.
Також правоохоронці прийшли до редакцій видань «Брестская газета» та «Intex-Press». Додамо, що у Білорусі влада заборонила продаж газети «Intex-press» через інтерв’ю зі Світланою Тихановською.
У Білорусі тривають репресії після президентських виборів 2020 року, на яких «переміг» Олександр Лукашенко.
Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа.
Зокрема, влада розпочала масштабну кампанію репресій проти найбільшого інтернет-порталу Tut.by. МВС Білорусі просить визнати всі матеріали Tut.by «екстремістськими» і заборонити їх поширення.
5 липня 2021 року влада Білорусі закрила кореспондентське відділення «Єврорадіо» в Мінську. До цього моменту «Єврорадіо» було одним з небагатьох іноземних ЗМІ, яке мало кореспондентський пункт у Білорусі.
24 травня 2021 року самопроголошений президент Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій.
8 червня Лукашенко підписав поправки до Кримінального кодексу, які криміналізують критику уряду та несанкціоновані демонстрації у Білорусі.
Фото: Alex Mihis/Flickr