24-річний громадянин України Павло Рабешко зміг покинути Білорусь після затримання 3 липня. Про його затримання повідомив Правозахисний центр «Весна».
Його затримали за місцем проживання у Столині з посвідкою на проживання в Білорусі. 5 співробітників міліції провели обшук, забрали телефон та відвезли в спершу невідомому напрямку. Якою була причина затримання – наразі невідомо. Родичів про місцеперебування хлопця не повідомляли.
Як пише телеграм-канал «Харитонов», Павло повідомив, що після викрадення його доставили до пінського будинку КДБ. Його родичів не повідомляли про його місцеперебування.
Протягом 6 годин співробітники пінського КДБ допитували його з тортурами: били по голові, тілу, душили, кілька разів кидали в шафу, погрожували розправою та принижували.
МЗС України також відреагували на ситуацію. За словами речника Олега Ніколенка, пише УП, українські дипломати були на постійному зв‘язку із Павлом Рабешком після його звільнення і надали йому сприяння безпечно залишити територію Білорусі.
«Закликаємо владу в Білорусі припинити репресії проти громадян, звільнити усіх політичних в‘язнів та гарантувати безумовне дотримання основоположних прав людини. Рекомендуємо також українцям зважувати ризики при плануванні поїздок до Білорусі», – заявили в МЗС.
Нагадаємо, що сьогодні білоруські силовики прийшли до нової низки видань та затримували їхніх журналістів. Прийшли до журналістів гомельського видання «Сильні новини» Наталії Суслової, Катерини Таліман та Юрія Глушакова.
За даними Zerkalo.io, правоохоронці прийшли до брестського журналіста Максима Хлебця, адміністратора порталу «Віртуальний Брест» Андрія Кухарчика і мінського кореспондента видання Onliner Анастасії Занько.
Також 8 липня правоохоронні органи Білорусі прийшли з обшуками до редакції найстарішого білоруського видання «Наша Ніва». Сайт видання заблокований і працює виключно через соцмережі.
Головного редактора білоруського порталу «Наша Ніва» Єгора Мартиновича при затриманні побили силовики, він отримав травму голови.
Фото: з вільних джерел