Узбекистанського блогера заарештували на 15 діб «за хуліганство». Він знімав спробу опозиційної партії подати в суд – ЗМІ
Узбекистанського блогера заарештували на 15 діб «за хуліганство». Він знімав спробу опозиційної партії подати в суд – ЗМІ

Узбекистанського блогера заарештували на 15 діб «за хуліганство». Він знімав спробу опозиційної партії подати в суд – ЗМІ

Суд визнав Озодбека Курбанова винним у дрібному хуліганстві, пише радіо «Озодлік». На засіданні зазначили, що 15 липня блогер «чинив опір представнику влади» та «образив» співробітника правоохоронних органів.

Як розповів лідер партії «Хакікат ва Тараккійот» («Справедливість та Розвиток») Хідірназар Аллакулов, пише видання, 15 липня на нього й сімох його прихильників напали 40-50 людей в цивільному одязі неподалік Конституційного суду, куди вони прийшли, щоб подати заяву про незаконне фінансування діяльності п'яти офіційно зареєстрованих в Узбекистані політичних партій.

Тоді ж кілька осіб схопили Озодбека Курбанова, який прийшов відзняти матеріал про подачу заяви, силоміць посадили в автомобіль і відвезли в невідомому напрямку. Пізніше виявилось, що його доставили в РОВД Яккасарайского району, однак без пояснень причин його затримання.



Разом з блогером затримали активістів Мухтара Убайдуллаєва і Мухаммадаміна Шерматова, але їх відпустили, вибачившись за затримання». Члени партії також заявили, що в організованому на них нападі брали участь жінки й співробітники правоохоронних органів.

Озодбек Курбанов веде ютуб-канал «Куч бірдамлікда», на якому часто виступає з критикою узбекистанської влади і підтримує діяльність лідера опозиційної партії «Хакікат ва Тараккійот» Хідірназара Аллакулова. За словами самого Аллакулова, Курбанов працює інтернет-адміністратором партії, пише «Медиазона».

Незареєстровану опозиційну партію «Хакікат ва Тараккійот» засновав професор, доктор економічних наук і відкритий опонент чинного президента Узбекистану Хідірназар Аллакулов. З початку року Аллакулов намагається зареєструвати партію, щоб взяти участь в президентських виборах, які пройдуть в кінці 2021 року. Однак Мін'юст Узбекистану не приймає документи на реєстрацію від цієї організації.

Сам Аллакулов і його прихильники часто зазнають утисків. Наприклад, 31 березня, група з 20 осіб чекала професора в під'їзді, затиснула його в кут на сходовому майданчику і вимагала піти з політики. Потім нападники спробували силою проникнути у квартиру опозиціонера. Пізніше ці люди подали на Аллакулова заяву про наклеп, через що у нього вилучили побутову техніку.

Нагадаємо, що 16 липня білоруські силовики прийшли з обшуками до понад 30 журналістів та правозахисників, а також розгромили офіс «Радіо Свобода» та «Белсат». 

Фото: «Озодлік»

Теги за темою
Новини Суспільство опозиція
Джерело матеріала
loader
loader