Церковне свято 19 липня - день преподобного Сисоя Великого
Церковне свято 19 липня - день преподобного Сисоя Великого

Церковне свято 19 липня - день преподобного Сисоя Великого

Собор Радонезьких святих / pinterest.ru

Серед них і день святого Сисоя Великого. В народі це свято називається “Сисоєв день”.

Премудрий був ченцем-відлюдником і жив в Єгипетській пустелі. За своє життя здійснив чимало подвигів, досяг високої духовної чистоти і сприйняв дар чудотворення, так що одного разу навіть своєю молитвою повернув до життя померлого отрока.

Сісой Великий був надзвичайно суворий до себе, але з милосердям ставився до всіх тих, хто звертався до нього за допомогою. Він говорив, що його шлях - ставити себе нижче за всіх інших, тому що саме таке приниження веде до чистоти духу.

На смертному одрі він говорив, що бачить Ангелів і розмовляє з ними, щоб вони дали йому ще трохи часу на покаяння. Учні, стоячи над Сисоєм Великим, дивувалися - вважали, що немає потреби йому в чомусь каятися. Але Премудрий був упевнений - він недостатньо пізнав каяття за своє життя. У той момент, коли він це вимовив, обличчя його засяяло І Господь забрав святого на небеса.

Яке церковне свято сьогодні - день Троїце-Сергієвої лаври

У цей день понад 600 років тому преподобний Сергій запалив у Лаврі свічку, і від вогню того запалювалися серця віруючих усього світу. Зі стін Лаври за багато років вийшли тисячі ченців, які несли світло православ'я в усі куточки Землі.

Троїце-Сергієв монастир виник напередодні перелому в російській історії: в середині XIV століття почалося піднесення Москви і збирання навколо неї величного і своєрідного держави, Московської Русі.

На наступний день після свята здобуття святих мощей Преподобного Сергія 6 (19) липня 1981 року було вперше звершено урочисте святкування Собору Радонезьких святих. У тому ж році були складені тропар, кондак і молитва Радонезьким святим. До служби Преподобному Сергію, яка була взята за основу, приєднали службу преподобному Міхею Радонезькому видання 1913 року, в якій згадуються інші учні авви Сергія. Пізніше була складена особлива Служба Радонезьких святих.

Свято 19 липня - день пам'яті Богородсько-Уфимської Божої Матері

Ікона вважається копією Казанської, тільки в більш темних відтінках. Написана була на початку XVII століття, коли православ'я стало поширюватися в Башкирії. З'явилася вона чудесним чином одному з селян села Кадомцева Уфимського повіту в 1621 році за три дні до святкування Казанської ікони Пресвятої Богородиці. Після такої чудової і дивної події село Кадомцево було перейменовано в Богородське і під цією назвою проіснувало до 1931 року.

Прикмети 19 липня

Прикмети 19 липня /Фото ua.depositphotos.com
Прикмети 19 липня /Фото ua.depositphotos.com
  • Листя пожовкли - до ранньої осені та зими.
  • Жовті хмари - до дощу.
  • У Сисоїв день не можна поспішати, інакше розпочату справу завершитися провалом. Проблеми, що виникли 19 липня, скоро вирішаться самі собою.

Що можна робити 19 липня

Вважається, що в цей день роса має цілющу силу, тому наші предки, прокинувшись, ходили босоніж по траві - вірили, що такий ритуал принесе здоров'я і удачу на цілий рік. Також сьогодні можна молитися Сисою Великому про благополуччя в справах.

Що сьогодні не можна робити

Заборони на 19 липня / фото ua.depositphotos.com
Заборони на 19 липня / фото ua.depositphotos.com
  • Жінкам заборонено прибирати, прати і займатися прибиранням по дому;
  • Давати і брати в борг;
  • Спати при місячному світлі;
  • Починати нові справи;
  • Сваритися і лихословити, особливо, з близькими і коханими.

Вас також може зацікавити:

  • Закохують в себе без праці: названі топ-3 знака Зодіаку з даром зваблювання
  • Преображення Господнє 2021: дата і історія, як відзначають
  • Свята та вихідні у серпні 2021: скільки відпочиватимуть українці

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram

Автор: Крiстiна Кащавцева

Джерело матеріала
loader
loader