/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fb672e2cd-25da-411c-a80d-1889fd20cba1.png)
Володимир Зеленський "визнав" окуповані території, гримить дипломатичний скандал
Пресслужба Зеленського потрапила у черговий скандал. На сайті Президента України з’явилося повідомлення про те, що він відвідав «кондон» з Абхазією.
Повідомлення опублікували на сайті Президента учора, 19 липня, близько 14:00. У повідомленні було вказано, що Президент ознайомився з безпековою ситуацією «на межі з Абхазією». Проте у заголовку в російській і англійській версіях сайту слово «межу» переклали як «границу» и «border» (кордон) відповідно.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F0edfce9d-5ece-49a4-bf31-27ef7df3baf9.jpeg)
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F7338d555-c532-4315-ac70-b5ef5f8044ff.jpeg)
Такі заголовки провисіли на сайті декілька годин. Пізніше помилку виправили у російській, а згодом і в англійській версіях.
Помилка пресслужби українського президента не залишилася без уваги.
«Грузини натурально обурилися, а от абхази навпаки зраділи настільки несподіваному визнанню незалежності», – говорить політолог і екснардеп Віктор Уколов.
Він також зазначив, що кордону на річці Інгурі немає, а тільки межа Зугдидського району Абхазії.
Один з керівників самопроголошеної республіки Кан Танія на своїй сторінці у фейсбуці навіть подякував Президенту Зеленському за визнання незалежності.
«Хочеться подякувати президенту України за фактичне визнання Абхазії… у заголовку на сайті президента України не пишуть про названу грузинською владою “адміністративну лінію”, а називають речі своїми іменами – тобто кордон з Абхазією» - пише Кан Танія.
"Ключове слово - громадян. Нагадаю, громадянин - особа, яка належить до постійного населення даної держави, що користується всіма правами, забезпеченими конституцією, і виконує всі встановлені конституцією обов'язки", - зазначає політик.
В кінці Кан Танія підкреслив, що не згоден з тим, що їхні права порушують, однак він все одно вдячний Президенту України:
"Ми, звичайно, не згодні з порушенням наших прав, все робиться в рамках двосторонніх міждержавних угод. Але в будь-якому випадку дякуємо за турботу, пане президенте", - додає політик.
Відзначимо, що 8-12 серпня 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт. Під час нього російські війська спільно з південноосетинськими формуваннями зайняли кілька районів Грузії поруч зони конфлікту і витіснили грузинські війська з Південної Осетії. Окрім цього, Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії.
Після цього конфлікту дипломатичні відносини між Грузією і РФ припинилися.
У грузинському законодавстві Південна Осетія і Абхазія вважаються окупованими Росією територіями. Регіони проголосили свою незалежність на початку 90-х років ХХ століття. Вже на початку 2000-х це визнали Росія, Нікарагуа, Венесуела і Науру.
Нагадаємо, Офіс Президента засудив проведення маршу націоналістів у Києві
Раніше ми писали, що експрезидент Ющенко назвав головну проблему України.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас у Telegram та Viber.

