В космос і назад за 10 хвилин і 20 секунд. Космічний туризм – підкорився мільярдеру Джеффу Безосу. І саме йому вдалося перетнути лінію Кармана, яка вважається межею між атмосферою Землі та космосом. Вона пролягає на рівні ста кілометрів над рівнем моря. Корабель Безоса – піднявся на 107 кілометрів. Разом зі своїм конкурентом британцем Річардом Бренсоном, який полетів на тиждень раніше, вони започатковують нову еру комерційного космічного туризму. Про перебіг і деталі польоту дізнавалася журналістка "5 каналу".
Три, два, один – із запізненням майже на сім хвилин корабель New Shepard компанії Blue Origin таки стартував у відкрите небо. На борту – четверо пасажирів. Найперший – мільярдер Джеф Безос, засновник компанії Amazon, і власник Blue Origin. Про космічний політ він мріяв з п'яти років. 10 хвилин і 20 секунд польоту минули як одна мить, і от капсула з пасажирами повертається на Землю за допомогою парашутів. До капсули одразу їдуть технічні працівники, родичі і близькі екіпажу, а також журналісти. Те, що політ нормальний, видно одразу. Схвальний знак показує Безос із вікна ілюмінатора. І каже: "Це найкращий день життя". Нарешті космічних туристів – випускають із капсули. Зустріч – щонайтепліша!
Капсула розрахована на шістьох пасажирів. Але на перший політ взяли лише четверо. Окрім Безоса – його брат Марк, якого Джефф називає найкращим другом. А також двоє пасажирів – рекордсменів за віком у космічних польотах. Це 18-річний нідерландець Олівер Дамен, наймолодша в історії людина, що здійснила космічний політ. Він полетів замість анонімного переможця аукціону, який заплатив за квиток 28 мільйонів доларів. Але в останню мить відмовився від подорожі і летітиме наступним рейсом. Четверта пасажирка, і найстарша, що колись літала у космос, – 82-річна американська пілотеса Воллі Фанк. Вона присвятила все своє життя авіації. Однак, через свою стать так і не змогла підкорити космос. Нині її мрія здійснилася. Пасажири корабля Нью-Шепард злітали на 107 кілометрів над пустелею Техасу. Хотіли перетнути так звану лінію Кармана. Це висота 100 км над рівнем моря, і багато науковців вважають її межею між атмосферою Землі та космосом. Після перетину лінії – корабель нерухомо зависає на кілька хвилин. За цей час туристи мають нагоду поспостерігати за довкіллям. А саме побачити темряву Всесвіту та вигнуту перспективу Землі через величезні ілюмінатори.
"Це буде лише перший політ, але важливо, щоби кожен – був успішним. Тоді почнеться хвиля, яка спонукатиме розвиток цього напрямку. У світі не один мільйонер, який готовий це робити", – наголосив аналітик із питань космосу Марко Касарес.
Це лише перший політ із людьми Blue Origin у космос. У майбутньому компанія Джеффа Безоса планує робити такі регулярні комерційні пасажирські запуски. Квиток на ракету може коштувати від 200 тисяч доларів.
Нонна Стефанова, Мирослава Танська, "5 канал"
Нагадаємо, корабель із вантажем для Міжнародної космічної станції успішно вивела на орбіту українсько-американська ракета "Антарес".