Мін'юст Росії вніс до переліку «іноземних агентів» видання The Insider і п'ятьох журналістів
Мін'юст Росії вніс до переліку «іноземних агентів» видання The Insider і п'ятьох журналістів

Мін'юст Росії вніс до переліку «іноземних агентів» видання The Insider і п'ятьох журналістів

Мін'юст Росії вніс до переліку «іноземних агентів» видання The Insider і п'ятьох журналістів

У п'ятницю, 23 липня, Мін'юст Росії додав до переліку ЗМІ, що виконують функції іноземних агентів, видання The Insider і п'ятьох журналістів російських видань.

Також «іноземними агентами» визнали журналістів:

  • Михайла Рубіна (видання «Проєкт»);
  • Іллю Рождественского (видання «Открытые медиа»);
  • Софію Гройсман (телеканал «Дождь»);
  • Юлію Апухтіну (інтернет-журнал «Другой город»);
  • Олексія Постернака.

Видання The Insider відомо розслідуваннями про замахи на російських опозиціонерів: журналісти проєкту брали участь в роботі над матеріалами «Лабораторія. Як співробітники НДІ-2 ФСБ намагалися отруїти Олексія Навального», «Контрсанкції. Як співробітники ФСБ намагалися отруїти Володимира Кара-Мурзу» і «Отруїти пересмішника. Як ФСБ намагалася вбити Дмитра Бикова».

Головний редактор The Insider Роман Доброхотов повідомив «МБХ медіа», що зарахування видання до іноагентів жодним чином не позначиться на його роботі.  

«The Insider – це латвійське видання, яке зареєстровано у Латвії згідно із латвійським законодавством. І що там Мін'юст РФ хоче від The Insider, нас не цікавить. Представництва видання в Росії у нас немає, тому всі ці божевільні закони на Insider не поширюються, Insider буде працювати, як працював», сказав він.



У 2021 році влада Росії додала до переліку «іноземних агентів» такі ЗМІ як «Медуза» (базується в Латвії), московське «Первое Антикоррупционное СМИ» та VTimes.io, яке зареєстроване у Нідерландах. Відмова видань від маркування своїх матеріалів позначкою «іноземний агент» несе покарання у вигляді штрафу.

Російське видання VTimes вже оголосило про припинення роботи через політичні і фінансові труднощі, які постали перед редакцією після присвоєння виданню статусу «іноземного агента».

4 червня 2021 року суд відмовив виданню «Медуза» у задоволенні позову про виключення з реєстру ЗМІ-«іноагентів». Щоб уникнути закриття «Медуза» була вимушена запустити донати.

Також в списку «іноземних агентів» опинилась московська редакція Радіо Свобода, яка відмовляється виконувати відповідні приписи держави. 

Через утиски у Росії журналістів та працівників російської служби «Радіо Свобода» перевозять до Києва та Праги. З 18 травня московське бюро «Радіо Свобода» почало випускати програми з київської студії. 

19 травня Радіо Свобода та генеральний директор московського бюро Андрій Шарий подали до ЄСПЛ скаргу щодо використання Росією закону про «іноземних агентів», внаслідок чого з січня на редакцію та самого Шарого були накладені штрафи на мільйони доларів.

Теги за темою
Росія Новини Інфопростір
Джерело матеріала
loader
loader