Поліція відкрила справу через рожеві калюжі після вибуху на "Рівнеазот"
Поліція відкрила справу через рожеві калюжі після вибуху на "Рівнеазот"

Поліція відкрила справу через рожеві калюжі після вибуху на "Рівнеазот"

Рожеві калюжі виявили 22 липня - після НС на заводі "Рівнеазот" / npu.gov.ua

Поліція Рівненщини відкрила кримінальне провадження за фактом забруднення земель в полі поблизу села Колоденка, де було виявлено рожеві калюжі.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Національної поліції України.

Зазначається, що про злив речовини невідомого походження в полі поблизу села Колоденка Рівненського району 23 липня повідомив поліцейський офіцер громади.

"Слідчо-оперативна група на ґрунті між паями, які обслуговує один з агрохолдингів, виявила речовину рожевого кольору на площі 635,8 метрів квадратних. На місці події також працювали працівники ГУ ДСНС, екологічна та Держспоживслужба. Фахівці відібрали зразки ґрунту для проведення відповідних експертиз", - розповіли правоохоронці.

Так, за фактом забруднення земель речовинами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля слідчі відділення №1 Рівненського районного управління поліції внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 239 Кримінального кодексу України (забруднення або псування земель).

За результатами усіх призначених досліджень вирішуватиметься питання про остаточну правову кваліфікацію події.

npu.gov.ua
npu.gov.ua

Водночас, санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 3 тис. 400 грн) або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Рожеві калюжі у Рівненській області: що відомо

22 липня на сільгоспугіддях поблизу Рівного виявили калюжі з рожевою водою. Фахівці провели забір проб ґрунту, повітря та самої речовини для аналізів.

23 липня було повідомлено, що фахівці встановили походження калюж з рожевою водою на сільгоспугіддях поблизу Рівного. За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, рожева рідина - це препарат "Префект". Він діє на яйця та личинки шкідників, які гинуть після обприскування. Препарат сертифікований в Україні.

"Клас небезпеки препарату - третій з існуючих п'яти", - йшлося у повідомленні.

Експерти провелиобстеження атмосферного повітря навколо ділянки, де було виявлено розлив рожевої рідини, та встановили, що вмісту небезпечних речовин у повітрі немає. Дослідження проводилися на виявлення в атмосферному повітрі діоксиду сірки - 0,003 мг/м3 (ГДК - 0,5 мг/м3); діоксиду азоту 0,010 мг/м3 (ГДК - 0,2 мг/м3); оксиду азоту 0,010 мг/м3 (ГДК - 0,4 мг/м3).

Загрози для людей немає, наголосили у ДСНС.

Раніше, 20 липня, на підприємстві "Рівнеазот" через розгерметизацію трубопроводу стався разовий викид нітрозних газів. У ДСНС запевнили, що жодної загрози населенню через аварію на підприємстві немає.

Автор: Таня Поляковська

Теги за темою
Вибух
Джерело матеріала
loader
loader