ЗМІ: У Бузькому лимані — екологічна катастрофа через токсичні відходи МГЗ
ЗМІ: У Бузькому лимані — екологічна катастрофа через токсичні відходи МГЗ

ЗМІ: У Бузькому лимані — екологічна катастрофа через токсичні відходи МГЗ

У Бузькому лимані зникла більшість видів риб, а вода в колодязях прибережних населених пунктах стала непридатною для пиття.

Про це йдеться в репортажі «Вестей» з околиць шламосховища Миколаївського глиноземного заводу, в якому зберігаються відходи виробництва — червоний шлам.

За розповідями місцевих жителів, Бузький лиман став непридатний навіть для того, щоб купатися: після перебування у воді у людей з'являються опіки або висип. Причиною вони називають перебування поруч з лиманом сховища червоного шламу. «Коли у нас вітер, йде цілий стовп червоного пилу, який накриває і річку, і берега», — розповів житель села Козирка Миколаївській області.

©

Видання наводить результати експертизи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, яка виявила ряд небезпечних речовин у відходах червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу, що роблять негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров'я людини.

Дослідницько-випробувальним токсикологічним центром наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л. І. Медведя Міністерства охорони здоров'я України встановлено, що в зразку червоного шламу, наданого на дослідження було виявлено миш'як, кадмій, ртуть, свинець тощо.

Попадання в організм цих важких металів може привести до порушень обміну макро- і мікроелементів (в першу чергу, кальцію, цинку, фосфору, заліза і купруму).

Серед виявлених в червоному шламі хімічних елементів найбільшу небезпеку можуть представляти елементи алюміній, бор, кальцій, хром, ферум, манган, магній, сірка, стибиум, станум, ванадій, стронцій і силіцій.

Нагадаємо, в листопаді 2020 року громадська організація " Стоп шлам " подала позов до суду проти Миколаївського глиноземного заводу, вимагаючи відшкодувати більше 9,2 млрд гривень морального збитку за шкоду екології та здоров'ю людей, що наноситься сховищами червоного шламу.

У травні 2021 року суд першої інстанції визнав позов «Стоп Шлам» правомірним і присудив жителям Миколаєва 9,21 млрд гривень в якості компенсації. У вересні потрібно розгляд апеляції, яку подав МГЗ.

29 липня екологічні активісти звернулися до міжнародних екологічних організацій з відкритим листом, в якому закликали їх допомогти в боротьбі із загрозою екологічної катастрофи в Північному Причорномор'ї.

Джерело матеріала
loader
loader