«Це політичне замовлення». «Білоруський ПЕН-центр» відреагував на ліквідацію організації
«Це політичне замовлення». «Білоруський ПЕН-центр» відреагував на ліквідацію організації

«Це політичне замовлення». «Білоруський ПЕН-центр» відреагував на ліквідацію організації

Білоруський ПЕН-центр ліквідували.

Про це повідомила сама організація.

В телеграм каналі центру написали, що «за результатами другого судового засідання щодо організації – Білоруський ПЕН-центр був ліквідований».

Білоруський ПЕН зреагував на ліквідацію заявою, що їхнє переслідування – це «політичне замовлення зверху для очищення цивільного сектору».

Вони відкидають приписувані їм білоруською владою звинувачення і кажуть, що якщо їхня «провина» це «незгода з репресіями», то їм «не соромно». 

«Ми чуємо від державних ЗМІ прямо сформульовані погрози "пустити під ніж" тих, хто проти; відкрито сформульована позиція "іноді не відповідає закону"; і без судового розгляду та розслідування 185 неурядових організацій були звинувачені у руйнівній їх структурі, "яка становить потенційну загрозу національній безпеці". Все це відкрито свідчить про існування політичного замовлення зверху для "очищення" цивільного сектору, що своєю чергою робить позивачів та суддів виконавцями цього наказу. І наша, так би мовити, "провина" полягає в нашій незгоді з репресіями, з насильством, у захисті свободи слова та ідеалів гуманізму. І якщо це наша вина – нам не соромно. Ми пишаємося своєю роботою, своїми друзями, партнерами, волонтерами», – йдеться у їхній заяві.

Білоруський ПЕН-центр – об'єднання письменників та журналістів, існує з 1989 року. З 2019 року ним керує білоруська та українська письменниця, лауреатка Нобелівської премії Світлана Алексієвич.

Нагадаємо, що 22 липня білоруський ПЕН-центр повідомив, що Міністерство юстиції Білорусі звернулося до Верховного Суду країни з позовом про ліквідацію центру.

13 липня 2021 року Слідчий комітет Білорусі наклав арешт на банківські рахунки Білоруського ПЕН-центру. Крім того, 14 липня Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією прийшло з обшуком за юридичною адресою Білоруського ПЕН-клубу.

Нагадаємо, у червні 2021 року Мін'юст Білорусі розпочав перевірку діяльності «Білоруської асоціації журналістів», вимагаючи від організації надати протягом двох днів «тисячі документів». БАЖ назвала вимоги влади необґрунтованими і негайно направила скаргу міністрові юстиції з проханням надати асоціації «адекватні терміни подачі документів».

14 липня білоруські силовики прийшли до офісу БАЖ з обшуками, виламавши вхідні двері. 15 липня Мін'юст Білорусі виніс попередження «Білоруській асоціації журналістів» через «несвоєчасне надання документів». Правоохоронці опечатали офіс асоціації. Влада Білорусі заморозила проведення будь-яких операцій з банківськими рахунками БАЖ. 21 липня стало відомо, що Міністерство юстиції Білорусі звернулося до Верховного Суду з позовом про ліквідацію «Білоруської асоціації журналістів».

«Білоруська асоціація журналістів» заснована у 1995 році, об'єднує понад 1300 журналістів, редакторів, фотографів, видавців, і є членом Міжнародної та Європейської федерацій журналістів. Також БАЖ допомагає білоруським журналістам захищати свої професійні права і стежить за ситуацією в ЗМІ Білорусі.

Фото: Беларускі ПЭН

Теги за темою
Білорусь Новини Інфопростір
Джерело матеріала
loader
loader