Ім’я Вови Клевера може бути вам знайоме зі зйомок українських брендів. Вова — фешн-фотограф та арт-директор з Києва, який переміг у щорічному британському конкурсі Vogue Talents.
Фотопроєкт Вови складається із двох частин: перша натхнена творчістю Поля Гогена, друга — одним квітневим ранком, коли він з дівчиною гуляв пустим полем без одягу. “На вулиці було 2 градуси. Ми не відчували холоду. Ми відчували свободу”, — згадує Вова.
Обидві частини, пізніше з’єднані в одну, відповідають темі конкурсу: Reset / Renewal (“Перезавантаження / Оновлення”).
“Я дуже довго думав, як її переосмислити, — каже Вова. — В один момент я зрозумів, що в мені ще із 2019 року живе незакритий гештальт Гогена. Я не вперше бачив його роботи вживу, але тільки тоді відчув їх по-справжньому”. Вова побачив роботи художника у Пушкінській галереї, де йому був присвячений окремий зал. З того часу Поль став його улюбленим художником.
“Я вперше відчув таку сильну енергетику від мистецтва. Я був засліплений цими кольорами — вони викликали в мене мурашки по тілу. Про кожну з робіт я прослухав аудіогід, ще глибше поринувшись у його роботи. Я сконцентрував свій погляд на одній з картин, яка називається "О, в тебе ревнощі?" і застиг біля неї. Поль Гоген вважає її своєю найкращою”.
Одна з картин, на яку Вова посилається у проєкті, називається “Матамое”, що з таїтянського означає смерть. “В цей момент я зрозумів, що смерті дуже близькі теми життя, перезавантаження й оновлення. Я поцікавився, чому художник так назвав цю картину — адже на ній зображений пейзаж. Коли Гоген писав картину, він відчував, як в цей момент в ньому помирав цивілізований буржуа і народжувався дикар. Смерть для нього — реінкарнація, перезавантаження та оновлення. Він перейшов в інші виміри, коли зміг звільнитися від колишнього себе”. Гоген покинув дружину, п’ять дітей і роботу на біржі та перебрався до Французької Полінезії, присвятивши себе мистецтву.
“Я присвятив цьому конкурсу і цій зйомці самого себе. Як казав Тарковський, якщо ви хочете зняти кіно, яке змусить глядачів замислитися, треба повністю віддатися. Кіно має керувати вами, а не ви ним. У мене так і вийшло”, — каже фотограф.
Перш ніж почати роботу над проєктом, Вова купив щоденники, альбоми, книжки й документальні фільми про художника. Цілий місяць він присвятив вивченню його творчості і життєвого шляху, відзнявши проєкт за три дні до дедлайну.
Зараз Вова планує отримати візу в Лондон та познайомитись із командою британського Vogue. Він отримає менторство візуального директора протягом року із трьома портфоліо рев'ю, а також можливість двічі потрапити на бекстейдж зйомки едіторіалу журналу.
“Моя основна ціль — виходити на міжнародний ринок. Хочеться втілювати свої найбільлш сміливі ідеї. Іноді я відчувю, що в Україні це важче зробити — на це є багато причин, включаючи і бюджети, і підхід для роботи. Мене також цікавить галерейний простір”, — каже Вова про плани на майбутнє. Воно обіцяє бути успішним.
Смотрите также: Кайли Дженнер надела бикини из 24-каратного золота. Его создала дизайнер из Черновцов.