Народна депутатка від партії «Європейська солідарність» Ірина Фріз ініціювала переклад на українську мову та взяла участь в озвучуванні першої серії фільму «Російське шпигунство на Західних Балканах» документального відеопроєкту VIRUSSIA.
Вона написала про це у своєму фейсбуці. Фільм створив косовський журналіст, заступник директора Косовської телерадіокомпанії RTK (державна телерадіокомпанія Республіки Косово) Ментор Шала.
«Цей фільм має велике значення для України, яка понад 7 років перебуває у війні з Росією, щоб глибше зрозуміти та порівняти цілі й методи просування Кремлем "руського миру" в різних країнах світу, протистояти російській пропаганді», – написала вона.
У коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» вона розповіла, що друга серія фільму з чотирьох буде перекладена та озвучена у вересні.
Нагадаємо, що розслідувальна група Bellingcat готує матеріал про вибухи на складах боєприпасів в Україні і розслідує причетність до цього ГРУ РФ.
У 2014-2019 роках в Україні відбулося п'ять вибухів на складах боєприпасів: в Кривому Розі, Сватовому, Ічні, Калинівці та Балаклії.
Раніше повідомлялось, що за сім років Bellingcat викрив більш як півтора десятка злочинів за участю російських спецслужб. Багато з цих злочинів були скоєні за межами території РФ, переважно це замахи на життя або акти саботажу. За більшістю з них стоїть російська військова розвідка – ГРУ.
Ідеться, зокрема, про організацію вибухів на складах боєприпасів, у тому числі в Чехії наприкінці 2014 року, внаслідок яких загинули мирні жителі, замахи на життя болгарського виробника зброї Еміліана Гебрева та двох інших громадян Болгарії у 2015 році, вибухи на кількох болгарських складах зброї, призначеної для експорту в Грузію та Україну, отруєння Сергія і Юлії Скрипалів та Дона Стерджеса у Великій Британії 2018 року.
Нагадаємо, що Bellingcat також розслідуватиме обставини смерті очільника «Білоруського дому в Україні» Віталія Шишова, який був знайдений повішеним в одному з парків Києва.
Також журналісти-розслідувачі планували випустити розслідування про зрив операції із затримання «вагнерівців» у Білорусі в 2020 році. Видання Zn.ua при цьому писало, що Офіс президента України начебто намагався вмовити службу британської розвідки МІ6 завадити виходу фільму-розслідування Bellingcat.
Розслідування про зрив спецоперації має вийти після літа 2021 року, але текстова версія з'явиться в мережі раніше.
Фото: кадр з відео