/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fdccfd624-f5fd-486e-a3ef-349b2376866b.png)
Мустафа Найєм розповів, яким колись був його рідний Афганістан: "Неймовірно вільний та світський"
Заступник Міністра інфраструктури України Мустафа Найем розповів про те, яким пам'ятає свою першу батьківщину – Афганістан.
Про це політик написав на своїй сторінці в Facebook.
"Я пам'ятаю свою першу батьківщину неймовірно вільною, світською, квітучою і з дитинства - в сльозах війни, яка почалася ще до мого народження",- пише Найем.
Політик нагадав, що Афганістан переживає те ж, що і Україна з 2013-го року. Однак тут бойовики захопили не дві області, а всю країну.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F5a9b7f70-a584-4e18-ab86-f9c4d7ede0cf.jpeg)
Мустафа Найем пише, що багато з українців, які обурюються через дії Росії на Донбасі, колись підтримували "інтернаціональний обов'язок" СРСР в Афганістані. Політик нагадав, що перед цим Москва підтримала вбивства двох президентів і таємні страти політиків в Афганістані. І хоча "совіти" прикривали окупацію тим, що прийшли відбудовувати Афганістан, вони від цього не переставали бути окупантами. Адже побудована ними інфраструктура втрачає свою важливість на тлі тисяч убитих.
"Росіяни теж побудували Кримський міст, але від цього не перестали бути окупантами", - пише Найем.
Афганістан до окупації
Як розповідає Мустафа Найем, до окупації Афганістан був однією з найрозвиненіших і світських країн регіону. Після прийняття Конституції в середині 60-х рр. ХХ століття жінки отримали виборче право, відкрилися сучасні університети, почала з'являтися вільна преса і парламент, що обирається.
"Мій батько розповідав, як в його студентські роки дружина афганського короля їздила по Кабулу на кабріолеті з непокритою головою, і це вважалося нормою. Сам король, який отримав блискучу світську і військову освіту у Франції, був прикладом для цілого покоління молодих людей",- пише заступник міністра.
Після окупації
Після початку радянської окупації в Афганістані все змінилося. Народ був перед вибором - залишитися жити з "совітами" або піти в гори і стати партизаном. Мільйони людей іммігрували або приєдналися до руху опору. Деякі продовжували жити в окупації – спочатку радянській, потім американській.
"Це була їхня країна і бігти з неї було нікуди. Не було умовного вільного Києва чи Львова; скрізь був суцільний Донецьк і Луганськ", - порівнює Україну з Афганістаном Мустафа Найем.
Політик заявив, що те, що відбувається на його першій батьківщині, він не підтримує. За його словами, йому боляче через те, що місця його дитинства знову у вогні і не скоро зможуть повернутися до мирного життя.
"Цього разу з вини або внаслідок дій США. А колись - по команді з Москви, руками тих, кого потім назвуть ветеранами війни",- додає Мустафа Найем.
Політик каже, що не знає, як зараз краще для афганців – жити у війні чи мирній окупації. І йому дивно, що в світі сотні експертів, які знають, як краще. За його словами, пів століття війни доводять, що не можна лізти у внутрішні справи чужої країни.
"Афганістан - це трагедія планети, яка тільки розгортається; ляпас за неповагу і впевненість, що хтось знає, як краще жити іншому народу у власній країні", - пише Мустафа Найем.
Нагадаємо про те, що в Афганістані почалося справжнісіньке пекло, таліби наступають.
Читайте також про те, що Талібан захопив найбільші міста Афганістану.
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.

