Ряд інтернет-користувачів бурхливо відреагували на те, що у центрі Києва на Алеї Небесної Сотні (Небесна Сотня – загиблі під час Революції Гідності) представники "Національного корпусу" знищили арт-інсталяцію, присвячену побуту радянської епохи.
У столиці патріотична громадськість героїчно перемогла радянські автомати з газованою водою, потролив інцидент у Facebook журналіст В'ячеслав Чечило.
Активіст, журналіст та блогер Юрій Лукшиц у соцмережі написав, що патріоти не стали б громити автомати, а відвезли б їх акуратно та щось побудували на їхньому місці.
Офіцер резерву, заступник голови Ради військового резерву при Генштабі Збройних сил України, волонтер, учасник антитерористичної операції на Донбасі Мирослав Гай у себе у Fb поділився думкою, що скандал виник через те, що влада не залучила до заходів сім'ї Небесної Сотні та патріотів.
"Влада вже мала зрозуміти, що Алея Небесної Сотні – це Меморіал, своєрідний цвинтар...", – зазначив активіст.
Журналістка Мар'яна П'єцух у соцмережі теж висловила думку, що місце для інсталяції було підібрано невдало.
"А треба було лише: включити мізки і подумати, куди це все можна поставити. Навіть якщо по режисурі воно ідеально лягало на пряму трансляцію на 24 серпня. Як зручно переходити з локації на локації. Просто подумайте. Пошукайте іншу локацію. Ну, але все. Активісти роблять селфі. Перемога...", – вважає автор.
Нагадаємо, 17 серпня стало відомо, що в Києві на Алеї Небесної Сотні навпроти меморіальних дощок, встановлених на честь загиблих учасників Революції Гідності, зібрали декорацію, яка ілюструвала побут в Україні часів СРСР.
У центрі столиці, зокрема, з'явилися бутафорські стіни зі старими шпалерами, диван, радянські іграшки та несправжні автомати для продажу газованої води.
Кілька десятків представників "Національного корпусу" без дозволу почали демонтувати інсталяцію, а правоохоронці спостерігали за тим, що відбувається.
Пізніше почалися сутички між правоохоронцями й членами "Нацкорпусу", були затримані. Потім інсталяцію почали демонтувати.
Прес-секретар президента України Сергій Нікіфоров пояснив, що в центрі Києва з'явилися декорації до 30-річчя незалежності України, яке святкуватимуть 24 серпня. Під час трансляції до Дня Незалежності України хотіли зняти різні епохи, які прожила наша країна, в тому числі й радянську.
Що потрібно знати про алею Небесної Сотні – довідка УНІАН
У Києві 20 лютого 2014 року під час Революції Гідності зловмисники стріляли в активістів, які перебували на вул. Інститутській. Того дня загинули десятки осіб.
Пізніше на честь загиблих активістів була створена Алея Небесної Сотні.
Автор: Екатерина Присяжнюк