Україна неоціненно допомогла. Як наші рятувальники повернулися з гасіння пожеж у Греції
Україна неоціненно допомогла. Як наші рятувальники повернулися з гасіння пожеж у Греції

Україна неоціненно допомогла. Як наші рятувальники повернулися з гасіння пожеж у Греції

Загін із сотні українських рятувальників, який за підтримки групи "Метінвест" поїхав до Греції допомагати гасити масштабні лісові пожежі, у понеділок, 16 серпня, повернувся додому з перемогою. Вогнеборці за час свого перебування там врятували два населених пункти - Спатарі та Метохи. У київському аеропорту "Жуляни"  рятівників зустрічали оплесками, словами подяки та поздоровленнями. Про те, як це відбувалося, читайте у фоторепортажі УНІАН.

На початку серпня через рекордну за останні десятиліття спеку в Греції спалахнули масштабні лісові пожежі, які стали прямою загрозою не лише історичній спадщині людства, але і життю тисяч людей. Щоб впоратися зі стихією, Греція попросила допомоги у багатьох країн. Серед інших, відгукнулася і Україна.

Український уряд 5 серпня ухвалив рішення відправити для гасіння пожеж у Греції групу рятувальників Державної служби з надзвичайних ситуацій з десяти областей країни. Менш ніж за добу після отримання команди загін українських пожежників вирушив на допомогу до Еллади.

Переліт рятувальників став можливий завдяки українській промисловій компанії "Метінвест", яка оперативно включилася в процес і оплатила рейс в обидві сторони.

Україна неоціненно допомогла. Як наші рятувальники повернулися з гасіння пожеж у Греції - Фото 1

Українські вогнеборці протягом десяти днів зранку до вечора боролися із масштабними пожежами в умовах складної місцевості. І за цей час їм вдалося врятувати від руйнування два населених пункти - Спатарі та Метохи, а також ліквідувати окремі осередки пожежі по фронту понад 19 тис. метрів, глибиною до 60 метрів, а також низову пожежу на площі 1,7 га та верхову площею 350 квадратних метрів.

Україна неоціненно допомогла. Як наші рятувальники повернулися з гасіння пожеж у Греції - Фото 2

Крім того, наші хлопці врятували від знищення вогнем 27 житлових будинків, церкву, 33 господарчі будівлі, зерносховище, притулок для собак, 54 вулики та стадо овець, а також 23 гектари оливкового та інжирного саду.

Успішно виконавши надскладні завдання, рятівники повернулися на Батьківщину, приземлившись у київському аеропорту "Жуляни" 16 серпня. Вогнеборців оплесками і квітами зустріли рідні та близькі.

Україна неоціненно допомогла. Як наші рятувальники повернулися з гасіння пожеж у Греції - Фото 3

На заході були присутні міністр внутрішніх справ Денис Монастирський та голова ДСНС Микола Чечоткін. Вони подякували рятувальникам за ліквідацію пожеж у Греції та висловили сподівання, що набутий досвід стане у пригоді на службі нашій державі.

Україна неоціненно допомогла. Як наші рятувальники повернулися з гасіння пожеж у Греції - Фото 4

Після офіційної частини вдалося безпосередньо поспілкуватися з українськими героями та дізнатися від них деталі драматичної поїздки.

Україна неоціненно допомогла. Як наші рятувальники повернулися з гасіння пожеж у Греції - Фото 5

На запитання про те, як це долати пожежу у середземноморських сухих лісах при температурі повітря вище 40 градусів, рятувальник Олександр Русин чесно відповів, що дійсно було дуже важко працювати, оскільки місцевість - гірська, а тому були постійні перепади висоти з п’ятдесяти до ста метрів. 

"До того ж, необхідно було з собою носити багаж, який включав воду, їжу та інші необхідні речі для роботи, сукупна вага яких досягала тридцяти кілограмів", - повідомив Русин.

За його словами, робочий день рятувальників у Греції  починався зранку і тривав до пізнього вечора. 

"Все залежало від складності місцевості та масштабності пожежі на відрізку. Нам щодня давали конкретну ділянку, на якій ми мали боротися з пожежами. І ми намагалися не полишали місцевість до того часу, поки повністю не ліквідуємо пожежу на ділянці", - поділився вогнеборець.

Україна неоціненно допомогла. Як наші рятувальники повернулися з гасіння пожеж у Греції - Фото 6

Олександр розказав, що для того, аби визначити, хто мав поїхати допомагати Греції боротися з лісовими пожежами, проходив серйозний внутрішній відбір. Найголовнішим критерієм була наявність необхідного досвіду з ліквідації подібної складності пожеж мінімум 5-6 років. Також необхідно було мати закордонний паспорт та бути вакцинованим.

"Коли ми приїхали до Греції і побачили обсяг роботи, який необхідно виконати, у нас не було жодного страху чи вагань. На моїй практиці були ситуації і гірші. Ми зрозуміли, що нам необхідно згуртуватися і виконати усе якісно та швидко", - додав Русин.

Україна неоціненно допомогла. Як наші рятувальники повернулися з гасіння пожеж у Греції - Фото 7

Вогнеборець Володимир Дудка розповів, що для нього процес ліквідації лісових пожеж у Греції – це був приклад звичної щоденної роботи. 

"Виконання подібних завдань за час своєї роботи я довів уже до автоматизму. Звичайно, умови були складні, але для цього ми щодня тренуємося і удосконалюємо свої навички", - сказав Дудка. 

Україна неоціненно допомогла. Як наші рятувальники повернулися з гасіння пожеж у Греції - Фото 8

Дружина рятувальника Ірина Дудка розказала, що їй не було страшно відправляти чоловіка ліквідовувати пожежу до іншої країни, бо вона не сумнівалася у його професіоналізмі та досвіді. 

"Мені не було страшно відпускати чоловіка на боротьбу з пожежою. Я впевнена у його професіоналізмі та досвіді. Було страшно за подію, яка відбулася в Греції… Хоча, можу зізнатися, що трохи лячно стало, коли їх тільки почали терміново збирати, і тоді я ще до кінця не розуміла: з якою метою та скільки днів це протриває", - розповіла дружина вогнеборця. 

"За час перебування чоловіка у Греції я телефонувала йому, як тільки у нього був зв’язок. Як правило, мені вдавалося додзвонитися до нього двічі - один раз вранці, коли вони тільки йшли на завдання, і один раз увечері, коли вони поверталися з ділянки", - додала вона. 

Україна неоціненно допомогла. Як наші рятувальники повернулися з гасіння пожеж у Греції - Фото 9

Рятувальник Ілля Голубєв поділився своїм найбільшим переживанням під час поїздки до Греції. Для нього це були не складність гірських середземноморських лісів чи температура повітря, яка через пожежу досягала майже п’ятдесяти градусів. Він дуже сумував за своєю маленькою дитиною та дружиною. 

"Найскладнішим під час ліквідації лісових пожеж у Греції було не бачити родину, свою маленьку дитинку та кохану дружину довгих десять днів. З усім іншим великих проблем не було. У нас були гарні умови проживання, нас добре годували та у разі необхідності надавали оперативну медичну допомогу, але, на щастя, суттєвих травм чи поранень не було у жодного члена команди", - поділився переживаннями вогнеборець. 

Україна неоціненно допомогла. Як наші рятувальники повернулися з гасіння пожеж у Греції - Фото 10

Інформацію про те, що під час ліквідації пожеж жоден український рятувальник не постраждав, підтвердила і лікар Євгенія Менжуліна, яка поїхала з вогнеборцями до Греції надавати медичну допомогу.

"Моя робота, як і будь-якого лікарського працівника, полягала у тому, щоб керувати здоров’ям особового складу. Це відстежувати випадки опіків чи травмування, і координація роботи, якщо, наприклад, нашому рятувальнику необхідна була якась допомога. Також це робота з місцевим населенням, якому потрібна була медична допомога. За час виконання завдань у Греції усі рятувальники повернулися живими та здоровими", - зазначила Менжуліна.

Україна неоціненно допомогла. Як наші рятувальники повернулися з гасіння пожеж у Греції - Фото 11

Приклад оперативної реакції українського уряду за підтримки однієї з найбільших компаній країни "Метінвест" на загрозливу ситуацію для життя тисяч людей, включаючи туристів, та всесвітньої культурної спадщини у колисці світової демократії Греції зайвий раз доводить, що для ефективної роботи держави у всіх сферах нашого життя та підвищення іміджу країни за кордоном необхідна злагоджена співпраця влади та соціально відповідального бізнесу.

Автор: Іван Бойко

Джерело матеріала
loader
loader