Володимир Дудка
  • Дата народження
    21 березня 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Володимир Дудка
2651

Володимир Дудка

Володимир Дудка: фармакологічний лобіст

Володимир Дудка - юрист, який став фармакологічним дистриб'ютором. Для того, щоб забезпечити зростання свого бізнесу він пішов в політику. Як тільки він зайняв крісло народного депутата, його компанія одразу почала перемагати в аукціонах, які проводила держава. Але як тільки він позбувся мандата, його компанія майже відразу збанкрутувала.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація

Біографія

Володимир Дудка народився 21 березня 1972 року в місті Полтава.

Освіта

Володимир Дудка має відразу дві вищі освіти: юридичну та економічну. У 2014 році він захистив дисертацію і став кандидатом наук в сфері державного управління.

Сім'я

Володимир Дудка одружений. Дружину звуть Наталя. У шлюбі з 14 листопада 1992 року. У подружжя двоє дітей: син Тарас і донька Дарина.

Кар'єра

Бізнес

Ще будвши студентом Володимир Дудка вирішив присвятити свою кар'єру фармацевтичній справі.

Зі своїми майбутніми партнерами по бізнесу Дудка познайомився в гуртожитку Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Він, Роман Єфименко, а також ще два Володимира, Джус і Чумель жили в одній кімнаті.

У 1993 році, коли студентам-юристам було лише по двадцять одному року, вони засновують компанію “Альба Україна”, яка надавала митно-ліцензійні та дистрибуційні послуги на фармацевтичному ринку. У новому підприємстві Дудка займався питаннями комерції і зв'язків із виробниками ліків.

Дудка публічна людина. Всі інші партнери триматися в тіні і вважають за краще жити за кордоном.

Для того, щоб краще розібратися в економічних хитрощах квартет молодих дистриб'юторів пішов вчитись до Міжнародного інституту менеджменту. Знання пішли всім на користь.

На початку тисячоліття “Альба” займала вісім відсотків фармакологічного ринку в Україні. Оборот в 2001 році склав двадцять п'ять мільйонів доларів. У наступному році третю частину акцій компанії придбав Європейський банк реконструкції і розвитку.

В середині 2000-х частка на ринку у компанії Дудки зросла вдвічі, а обороти - в п'ять разів (125 мільйонів доларів).

У 2011 році виручка “Альба Україна” склала понад чотирьох з половиною мільярдів гривень. У тому ж році компанія отримала гарну підживу від Європейського банку реконструкції і розвитку - двадцять п'ять мільйонів доларів.

На цьому підприємстві Володимир Дудка пропрацював майже двадцять років.

У 2012 році він залишив посаду комерційного директора в зв'язку з обранням до Верховної Ради.

На момент, коли Дудка був одним з керівників компанії вона входила у трійку найбільших в країні дистриб'юторів фармакологічних препаратів.

Разом з партнерами Володимир Дудка володіє мережею столичних аптек “Наша аптека”.

 

Громадська діяльність

Крім бізнесу Володимир Дудка займається громадською діяльністю. Так, в період з березня 2008 року по травень 2010 року він очолював асоціацію фармацевтичних дистриб'юторів "ФармУкраїна".

Бізнесмен є керівником фонду “Здоров'я”. Також Дудка бере участь в Раді Всеукраїнської громадської організації “Реформаторський клуб”. Тут він керує комітетом з медицини.

Після відходу з політики зосередився на громадській діяльності.

Політика

Для зміцнення власного бізнесу Володимир Дудка пішов у політику. З 2010 року керівник “Альба Україна” почав підтримувати “Сильну Україну” Сергія Тігіпка. У цій партії він став на чолі експертної групи, що займалася питаннями охорони здоров'я. У тому ж 2010 році він став депутатом обласної ради Києва.

Через два роки Дудка вже був членом найпотужнішою на той момент Партії регіонів. З цією політичною силою він під номером тридцять п'ять у виборчому списку увійшов в український парламент. Такий високий номер він отримав завдяки дружбі з Сергієм Тігіпком який, приєднав свою “Сильну Україну” до Партії регіонів.

Головним напрямком, яким займався новий народний депутат, було впровадження обов'язкового медичного страхування.

Крім того, Володимир Дудка був членом кількох груп з міжпарламентських зв'язків, в тому числі з Республікою Польща та Сполученими Штатами Америки.

Після Євромайдану, а саме в лютому 2014 року, депутат Дудка покинув провладну фракцію.

Компромат

У Верховній Раді Володимир Дудка активно лобіював питання обов'язкового медичного страхування. Робив він це не тому що дбав про здоров'я українців, а тому що це призведе до підвищення оборотів фармакологічних препаратів.

Дудка хоч офіційно і покинув “Альба Україна”, але завжди залишався в частці.

У 2010 році, коли Володимир Дудка став членом “Сильної України”, а потім Партії Регіонів, його компанія різко стала одним з найбільших гравців ринку державних замовлень.

Так, якщо в 2009 році загальна сума, яку “Альба Україна” отримала на державні замовлення дорівнювала скромним сорока дев'яти мільйонами гривень, то через три роки сума зросла до майже двохсот п'ятдесяти мільйонів.

Всього ж за три роки депутатства Дудки у Верховній Раді його компанія отримала замовлень від міністерства охорони здоров'я на суму в півмільярда гривень.

Однак, як тільки Дудка перестав бути народним депутатом, а Партія Регіонів зійшла з політичного Олімпу справи у “Альба Україна” різко погіршилися.

Виявилося, у Дудки і його партнерів існує непідйомний борг на суму в 1,7 мільярда гривень. Компанія почала масово звільняти своїх співробітників, розпродавати майно, а потім і почала процедуру банкрутства.
Володимир Дудка був одним з 148 парламентаріїв, які підписали звернення до польського Сейму з проханням визнати геноцидом поляків події на Західній Україні в період Другої світової війни. Цей крок перший Президент України Леонід Кравчук кваліфікував як національну зраду.

Декларація

В останній раз Володимир Дудка подавав свою декларацію в 2014 році. У той рік його річний дохід склав майже вісімсот тисяч гривень. А ось дохід його сім'ї (дружини і двох дітей) був більшим на тридцять тисяч гривень.

Більшу частину доходів (406 тисяч) йому принесли страхові виплати. Зарплата у тодішнього народного обранця склала 232 тисячі гривень. Решту грошей, які заробив Дудка - це відсотки в банках і дохід від відчуження рухомого і нерухомого майна.

Зарплата родичів - понад півмільйона гривень. Ще 278 тисяч гривень їм принесла оренда нерухомості.

У Володимира Дудки на 2013 рік було зареєстровано дві земельні ділянки в 2,5 і 1,5 тисячі квадратних метрів. Три земельні ділянки підприємець задекларував, як володіння своїх родичів. Крім того, їм належить ще і два житлових будинки.

Володимир Дудка пересувається на Audi A7 2013 року випуску. Автомобіль обійшовся політику-бізнесменові в 950 тисяч гривень. У Наталії Дудки Honda CR-V 2010 року випуску. Вартість цієї машини невідома.

У банку у засновника “Альба Україна” в 2013 році були кошти тільки в національній валюті - майже 160 тисяч гривень. У дружини і дітей на банківських рахунках грошей не було.

Лобіст загального добровільного страхування сам віддав всього шість тисяч гривень на це, а його родичі - 29,6 тисячі.

Згадки про персону