Найбільш значущі дати і цифри за 30 років незалежності: інфляція, мігранти й війна
Найбільш значущі дати і цифри за 30 років незалежності: інфляція, мігранти й війна

Найбільш значущі дати і цифри за 30 років незалежності: інфляція, мігранти й війна

30 років - довгий термін в історії будь-якої країни. За цей час Україна встигла пережити багато чого, починаючи від гіперінфляції і закінчуючи 7-річною війною. Про найбільш значущі події - далі в матеріалі.

Подробиці читайте на BBC.  

Економіка, виробництво і війна

На зорі незалежності середня зарплата українця становила 480 крб. Далі з країною трапилася гіперінфляція і в 1995 році кожен житель отримував 7,3 млн крб на місяць. Сьогодні економіка стабілізувалася, національна валюта зміцнилася, і в середньому ми заробляємо 14 300 гривень.

Внутрішній валовий дохід відчутно зріс – з 81,5 млрд доларів до 155,5 млрд. Якщо вважати валовий національний дохід на душу населення, він теж не стояв на місці: 1610 доларів в 1991 році і 3540 - в 2020 році. Але, незважаючи на позитивні показники, кількість мігрантів з кожним роком зростає. Є дані, що зараз за кордоном живуть і працюють від 3 до 5 мільйонів українців.

Найбільш значущі дати і цифри за 30 років незалежності: інфляція, мігранти й війна  - Фото 1
Україна пережила гіперінфляцію, кількість мігрантів не радує

І зовсім не радують цифри стосуються Криму і війни на Донбасі. Від початку анексії з окупованих територій переїхало 1 464 628 переселенців. Не радує зведення загиблих на війні - понад 13 тисяч осіб, з яких майже 4 тисячі – цивільні, 4 200 – військові, 5 800 – учасники збройових груп.

 Інтернет, техніка і книги

Читаючого населення України все менше. І справа не в бажанні, а кількості книг і книжкових магазинів. За 30 років книговидання скоротилося приблизно в 30 разів – з 3,8 книг на одну людину в 1990 році до 0,13 книги сьогодні. А дані щодо книжкових дуже плачевні: 30 років тому їх було приблизно 4 тисячі, сьогодні ж ледве накопичиться трохи більше 200.

Найбільш значущі дати і цифри за 30 років незалежності: інфляція, мігранти й війна  - Фото 2
Кількість книг скоротилася, а користувачів мережі стало більше

Зате технології, стільниковий зв'язок та інтернет непогано впровадилися в суспільство. У 2021 році в Україні є 53,7 млн мобільних абонентів, а мережею користуються 62,6-79% населення. Хоча багато сіл України все ще не облаштовані вишками, не мають доступу до бездротового інтернету. Сподіваємося, що подальша незалежна Історія України буде тільки радувати статистикою, а не засмучувати.

Раніше портал MY.UA повідомляв, що українці живуть краще з часів незалежності: економіка зараз і 30 років тому.

Також ми писали, що Google привітав Україну з Днем Незалежності: новий яскравий дудл.

Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.

Джерело матеріала
Автор статті
Супівська Єлизавета
Супівська Єлизавета
Редактор новин
loader
loader