Лідери G7 назвали умову визнання легітимності влади талібів в Афганістані
Лідери G7 назвали умову визнання легітимності влади талібів в Афганістані

Лідери G7 назвали умову визнання легітимності влади талібів в Афганістані

У спільній заяві за підсумками віртуальної зустрічі вони звернулися до радикального руху "Талібан", що встановив владу в Афганістані.

Лідери Великої сімки (G7) під час віртуальної зустрічіобговорили ситуацію в Афганістані. Лідери США, Німеччини, Франції, Італії, Японії, Британії, Канади та Європейського союзу підтвердили свою підтримку народу Афганістану та намір підтримати афганських біженців, а також закликали партнерів Афганістану підтримати зусилля спрямовані на регіональну стабільність.

Про це йдеться у заяві, яку опублікував уряд Британії, у вівторок, 24 серпня.

"В рамках цього нашим першочерговим завданням є забезпечення безпечної евакуації наших громадян і тих афганців, які співпрацювали з нами та допомогали нам впродовж останніх двадцяти років, а також забезпечити безпечних вихід з Афганістану", - йдеться в заяві.

Крім того, Велика сімка також пригрозила "Талібану" відповідальністю за порушення зобов'язань щодо протидії тероризму, порушення прав людини, зокрема жінок та меншин.

В заяві G7 наголошується, що легітимність майбутнього уряду Афганістану буде залежати від підходу, який він буде вживати для виконання своїх міжнародних зобов'язань та зобов'язань щодо забезпечення стабільності в країні.

Нагадаємо:

  • Ситуація в Афганістані погіршилася після того, як США стали виводити свої війська, які повинні покинути країну до 31 серпня цього року.
  • Після 15 серпня терористичний рух "Талібан" захопив всі великі міста Афганістану, зокрема і Кабул. У зв'язку з цим США та інші країни були змушені активізувати евакуацію своїх громадян. Сам аеропорт перебуває під охороною американських військових та їхніх союзників. 
  • Лідери талібів планують сформувати раду з 12 осіб для управління Афганістаном. За попередньою інформацією, до ради увійдуть глава політичного офісу талібів мулла Абдул Гані Барадар, мулла Мухаммед Якуб, син засновника руху мулли Мухаммеда Омара, а також високопоставлений член терористичного угрупування "Мережа Хаккані" Халіль аль-Рахман Хаккані.
  • Крім того рух "Талібан" вже призначив кількох тимчасових міністрів.

Новини світу: Байден припускає, що американські військові можуть залишитися в Афганістані

Джерело матеріала
loader
loader