![Горіховий Спас 2021: традиції свята](https://thumbor.my.ua/XVRhjVzdFaZx55vtWNwAFeN57oQ=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F195288d8ada735e2efbcdf788171a7be.png)
Горіховий Спас 2021: традиції свята
29 серпня православні християни відзначають Горіховий Спас. Його ще називають Третій, Хлібний, Холодний, Нерукотворний або Спас на полотні.
Усього віряни святкують влітку три Спаси – Медовий – 14 серпня, Яблучний – 19 серпня та Горіховий – 29 серпня. На кожен із них є свої традиції, так, наприклад, на Медовий Спас або Маковея прийнято починати збирати мед або мак, готувати пряники, коржі чи пироги. На Яблучний освячувати в церкві фрукти, готувати пиріжки та млинці.
Що заведено робити на Горіховий Спас – далі в матеріалі.
Традиції на Горіховий Спас
Горіховий Спас символізується із завершенням збору врожаю. У цей день заведено освячувати в церкві пшоно та інші зернові, не можна відмовляти в допомозі тим, хто про неї просить.
Назви Третього Спаса говорять самі за себе – в цей день потрібно пекти хліб із зерна та горіхів нового врожаю, пригощати їм бідних, хворих і нужденних. А на святковому столі повинні бути мед і яблука.
Наші пращури на Горіховий Спас влаштовували ярмарки. Головне правило – не можна просто дивитися, обов’язково потрібно щось купити.
Крім того, в цей день усі дівчата ворожили на горіхах, щоб дізнатися свою долю. Також було прийнято освячувати воду та чистити криниці.
Якщо в цей день хтось знаходив подвійний горіх, то вважалося, що на людину чекає успіх, а також якщо перший з’їдений горіх буде смачним і солодким, то цілий рік буде радісним.
![loader](/files/images/preloader.gif)