1 вересня в квартирі керівника спортивного видання Tribuna Максима Березинського пройшов обшук у справі про «масові заворушення». Про це він сам написав у своєму фейсбуці.
За словами Березинського, обшук пройшов в квартирі, в якій він не живе вже рік.
«Обшук був в рамках загальної кримінальної справи про безлади в минулому році. Сусідів налякали, що прийшов наркоконтроль нібито через запах ацетону. Мовляв, напевно в квартирі варять наркотики. Вдома нікого не було, тому не придумали нічого кращого, ніж ламати двері. При цьому навіть не спромоглися подзвонити ні власнику квартири, ні людям, які там прописані», – написав Березинський.
Журналіст розповів, що під час обшуку силовики вилучили жорсткий диск старого комп'ютера, кілька флешок, білі й червоні браслети, магніт з гербом «Пагоня» й биту з логотипом Tribuna.
«Найбільше переживав, щоб не вилучили кухню. Вона у мене біла, а посередині стоїть червоний холодильник. Але кухня на місці. Холодильник теж. Днями також був обшук у ще одного зі співробітників Tribuna», – додав він.
Нагадаємо, що у Білорусі журналісту спортивного видання «Трибуна» Олександру Івуліну пред'явили обвинувачення в межах раніше порушеної кримінальної справи.
4 червня Івуліну дали 30 діб арешту через нібито червоно-білий прапор у вікні.
Напередодні колега Івуліна, журналіст «Трибуни» Дмитро Руто отримав 15 діб арешту нібито за незаконне пікетування. Руто був затриманий правоохоронцями у Мінську вранці 1 червня. Підставою для затримання Руто став футбольний шарф, на якому присутні білі і червоні кольори.
8 липня 2021 року правоохоронні органи Білорусі прийшли з обшуками до редакції найстарішого білоруського видання «Наша Ніва». Сайт видання заблокований і працює виключно через соцмережі.
Після обшуків силовики затримали головреда Мартиновича на 72 години як підозрюваного за ч. 1 ст. 342 КК (Організація або підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок, або участь в них). Видання «Наша Ніва» повідомило, що під час затримання силовики побили Мартиновича.
В СІЗО також знаходяться головний редактор журналу «Наша історія» Андрій Динько, начальник відділу реклами і маркетингу Андрій Скурко і головний бухгалтер Ольга Ракович. Як і Мартинович, вони проходять підозрюваними за ч. 1 ст. 342 КК Білорусі.
Крім того, 8 липня КДБ провів обшуки в редакціях і у співробітників незалежних ЗМІ Брестської області. Зокрема, силовики прийшли до редакцій «Медіа-Полісся», «Intex-press», «Брестської газети». Місцеві ЗМІ повідомляють, що обшуки у журналістів Брестської області проводилися в межах кримінальної справи за статтею «Акт тероризму».
Того ж дня КДБ Білорусі оголосив проведення у країні спецоперації із «зачистки від радикально налаштованих осіб».
У Білорусі тривають репресії після президентських виборів 2020 року, на яких «переміг» Олександр Лукашенко.
Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа.
Фото: maksim.berazinski / Facebook