У Нідерландах продовжили слухання у справі про збиття літака Boeing, який виконував рейс МН17. Його збили у липні 2014 на Донеччині. Вирок у справі буде оголошено наприкінці 2022 року, повідомив головуючий суддя Фредерік Стейнхаус, передає "5 канал".
За його словами, зазвичай суду необхідно два тижні, щоби винести рішення, але у цій справі це неможливо.
Черговий раунд засідань розпочався на території судового комплексу "Схіпгол", що неподалік Амстердаму. Слово мають родичі загиблих. На їхні виступи виділили три тижні. За цей час перед судом виступлять понад 90-то людей.
Тим часом Росія відмовила в допиті Ігоря Гіркіна і Сергія Дубинського як свідків.
Нагадаємо, 17 липня 2014 року пасажирський літак "Боїнг 777" Малайзійських авіаліній рейсу МН17 прямував з Амстердама до Малайзіського Куала-Лумпура. Однак його політ закінчився в небі над українським сходом. Загинули усі 298 людей, які були на облавку, серед них – 80 дітей. Літак упав поблизу Торезу, що на Донеччині.
Створення міжнародного трибуналу з питання катастрофи – заблокувала в Радбезі ООН Росія. Тож із минулої весни у Нідерландах розглядали процедурні питання. За рік суд перейшов до розгляду по суті.
Слідство вже встановило: ракетна установка "Бук", з якої збили літак, належала 53-й зенітній бригаді Збройних сил Росії. Ракетний комплекс на Схід України привезли з Курська в ніч проти 17 липня, а після катастрофи повернули назад. Прокуратура показала супутникові знімки, які підтверджують: ракету запустили з тієї території Донецької області, яку контролювали окупаційні війська.
Перехоплені телефонні переговори 4 обвинувачених свідчать: вони організовували транспортування "Бука", координували свої дії з Кремлем та спершу вірили, що збили український літак.
Серед головних підозрюваних троє кадрових російських військових – колишній "міністр оборони" так званої "ДНР" Ігор Гіркін-Стрєлков. І його підлеглі – так званий заступник міністра Сергій Дубинський, його підлеглий Олег Пулатов. І один українець – виконавець наказів Пулатова Леонід Харченко.
Жоден із них не тиснув на пускову кнопку "Бука" – але зробили це за їхнім наказом. Під час одного із засідань суду вперше прозвучало й те, що накази направити зенітно-ракетний комплекс "Бук" на окуповану територію віддавалися саме з Кремля. Уже у вересні в залі суду слово матимуть найближчі родичі загиблих.