У Державному бюро розслідувань склали топ-5 спроб хабарниківпозбутися грошей під час затримання.
Відповідна добірка з'явився на Facebook-сторінці відомства.
1. Порвати та з’їсти - у Одесі під час затримання посередник посадовця виправної колонії почав тікати, а одержані гроші рвав та викидав по дорозі. А у Хмельницькому посадовець запихав порвані долари до рота.
"Рвав і їв, їв і рвав. Щось вдалося проковтнути, решту – також порозкидав дорогою", - зазначили у відомстві.
Згодом працівникам ДБР довелося по шматках збирати розкидані купюри та робити експертизу.
2. Злити в унітаз - у Краматорську співробітниця донецького управління Державної міграційної служби під час затримання вибігла до туалету та злила гроші в унітаз.
3. Викинути з вікна - у Харкові поліцейський–хабарник намагався позбутися грошей, викидаючи купюри із вікна власного авто під час переслідування.
4. Сховати - на Львівщині поліцейський намагався сховати хабар у морозильній камері холодильника, що належав відділку поліції.
5. Сказати, що їх підкинули.
"Але найчастіше хабарники не можуть нічого придумати кращого, ніж "відхреститися" від грошей", - розповіли у ДБР.
Історія судді-баночника Миколи Чауса
9 серпня 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Чауса в отриманні 150 тис. доларів хабаря за винесення вироку в інтересах підсудних. Він тримав гроші у скляній банці.
Верховна Рада дала згоду на затримання судді і притягнення його до кримінальної відповідальності. Однак Чаус, скориставшись суддівським правовим імунітетом, залишив територію України. Його було оголошено в розшук.
Пізніше Чауса затримали за екстрадиційним запитом України в Молдові. Комісія з проблем громадян і надання політичного притулку при президентові Молдови відхилила запит Чауса про надання йому політичного притулку.
28 листопада 2017 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення Чауса з посади судді Дніпровського райсуду Києва.
Автор: Денис Прядко