«Георгія вбили за пошуки правди». США закликали притягти до відповідальності вбивць Ґонґадзе
«Георгія вбили за пошуки правди». США закликали притягти до відповідальності вбивць Ґонґадзе

«Георгія вбили за пошуки правди». США закликали притягти до відповідальності вбивць Ґонґадзе

Посольство США в Україні у 21-річницю зникнення Георгія Ґонґадзе закликало владу України притягти до відповідальності усіх причетних до викрадення і вбивства журналіста у 2000 році.

«З нагоди 21-х роковин зникнення журналіста Георгія Ґонґадзе ми знову наголошуємо: влада має притягнути до відповідальності його вбивць та всіх причетних до його викрадення та вбивства...Георгія вбили за пошуки правди», – говориться у заяві.

З нагоди 21-ї річниці зникнення журналіста Георгія Гонгадзе ми знову наголошуємо: влада має притягнути до відповідальності його вбивць та всіх причетних до його викрадення та вбивства. https://t.co/nycfL89GhA

— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) September 16, 2021

Журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові.

У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові. Згодом з’ясувалося, що Георгія Ґонґадзе викрали співробітники міліції та вбили в ніч на 17 вересня.

За вбивство Георгія Ґонґадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Ґонґадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президенти та всі глави МВС і ГПУ.

16 вересня 2021 року правозахисні та медійні організації звернулись до влади з нагоди 21-х роковин вбивства Ґонґадзе із закликом до української влади забезпечити прозоре розслідування всіх справ про вбивства журналістів.

Фото: Радіо Свобода

Теги за темою
США Новини Інфопростір
Джерело матеріала
loader
loader