Ведучий HBO у прямому ефірі запустив продаж іграшок для підтримки журналістики в Білорусі. І за кілька днів продав їх усі
Ведучий HBO у прямому ефірі запустив продаж іграшок для підтримки журналістики в Білорусі. І за кілька днів продав їх усі

Ведучий HBO у прямому ефірі запустив продаж іграшок для підтримки журналістики в Білорусі. І за кілька днів продав їх усі

Ведучий HBO у прямому ефірі запустив продаж іграшок для підтримки журналістики в Білорусі. І за кілька днів продав їх усі

Американський журналіст та ведучий програми Last Week Tonight на каналі HBO Джон Олівер запустив продаж плюшевих ведмедів в прямому ефірі для допомогти білоруським ув’язненим. Про це пише The Guardian.

Впродовж кількох днів всі 10 тисяч іграшок розійшлись – ініціатива зібрала $307 тисяч. Але досі будь-хто може пожертвувати на краудфандінговой платформі GlobalGiving. Свою платформу ведучий назвав Belarus Bear Force.

Олівер нагадав про білоруські протести та невизнання Лукашенка президентом. Крім того, згадав про його сексистські, антисемітські та інші ненависницькі висловлювання. Також він нагадав про рівень репресій, який Лукашенко застосував до опозиції.

Іграшки одягнені в червоно-білу футболку, що відповідає кольорам прапора країни. На одязі зображені картопля і морква – як уточнив ведучий, улюблені овочі Лукашенка.

The host of the American TV show Last Week Tonight, John Oliver, has created a website where you can buy a teddy bear "dedicated" to the #dictator.

One bear could be bought for $19.99: at the moment they are all sold out.

Thanks a lot @iamjohnoliver @LastWeekTonight ???????????????? pic.twitter.com/Y1THApLqt8

— NEXTA (@nexta_tv) September 14, 2021

Всі зібрані кошти підуть на захист прав людини і підтримку незалежної журналістики в Білорусі: підтримка журналістів/ок, які постраждали від режиму Лукашенка, а також на підтримку правозахисних організацій.

Нагадаємо, що Юлія Слуцька, засновниця Press Club Belarus, стала 72-ю «Героїнею свободи преси» у світі. 

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» 29 липня повідомила про запуск платформи з питань фізичної безпеки, кібербезпеки та професійної практики для журналістів.

18 травня влада Білорусі розпочала новий наступ на свободу слова у країні. Зокрема, правоохоронці провели масштабні обшуки в мінському і регіональних офісах найбільшого медіапорталу Tut.by, обшуки також проводились вдома у головного редактора Марини Золотової, редакторів і журналістів.

Загалом, було затримано 13 осіб, сайт Tut.by на території Білорусі заблокований.

Проти керівництва «Тут Бай Медіа» порушили кримінальну справу за ч.2 ст.243 (ухилення від сплати сум податків і зборів в особливо великому розмірі). Максимальна санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до семи років.

Європейський Союз вже закликав владу Білорусі припинити переслідування редакції  Tut.by та звільнити всіх затриманих журналістів, а також – усіх політичних в’язнів.

США також закликали Білорусь припинити репресії проти незалежних ЗМІ, мирних протестуючих, правозахисників та громадянського суспільства.

Україна засудила блокування Tut.by і переслідування його журналістів та закликала владу Білорусі припинити атаки на свободу слова.

Засудили ескалацію репресій проти журналістів Tut.by «Репортери без кордонів» та Freedom House.

Генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар закликав ООН та ОБСЄ відреагувати на ситуацію у Білорусі.

У свою чергу, директор програм Європи та Євразії Freedom House Марк Берендт назвав атаку білоруської влади на Tut.by свідченням бажання режиму Олександра Лукашенка знищити залишки незалежної журналістики у Білорусі.

23 травня 2021 року літак Ryanair, на борту якого перебували Роман Протасевич та ще 122 пасажири, здійснив аварійну посадку в Мінську через повідомлення пілотів про мінування. Літак міг би сісти в аеропорту Вільнюса, однак білоруські ВПС вислали військовий літак МІГ-29 для примусової посадки борту саме в Мінську. За даними ЗМІ, команду прийняти літак в Мінську дав особисто Олександр Лукашенко. Повідомлення про мінування не підтвердилося.

Після вимушеної посадки пасажирів вивели з літака й перевірили їх документи, під час перевірки Романа Протасевича затримали. Його знайомі пишуть, що засновнику Nexta може загрожувати смертна кара. Перед вильотом журналіст повідомив своїм колегам з Nexta, що помітив за собою стеження. Правозахисний центр «Вясна» визнав Романа Протасевича політичним в'язнем. Ввечері 24 травня провладний білоруський телеграм-канал «Жовті сливи» опублікував звернення журналіста, на якому Протасевич повідомляє про свій стан здоров’я. Наступного дня батько журналіста Дмитро Протасевич заявив, що до його сина застосовували силу. Він вважає, що всі «зізнання» вибиті під примусом. Хто такий Роман Протасевич читайте тут. 

3 червня 2021 року державний канал «ОНТ» розповсюдив інтерв'ю із затриманим Романом Протасевичем, під час якого він «зізнався» в організації несанкціонованих акцій протесту в 2020 році.

3 червня 2021 року державний канал «ОНТ» розповсюдив інтерв'ю із затриманим Романом Протасевичем, під час якого він «зізнався» в організації несанкціонованих акцій протесту в 2020 році. Протасевич буцімто визнав, що був учасником підготовки «замаху» на Лукашенка, який нібито планував штаб Тихановської і заявив, що поважає самопроголошеного президента Білорусі. Щирість сказаного Протасевичем можна поставити під сумнів, адже його батьки припускають, що опозиціонера катували у СІЗО. Видання «Наша Ніва» звернуло увагу, що на зап'ястях Протасевича було видно сліди від наручників.

14 червня Протасевич під час спеціального брифінгу заявив, що почуває себе «добре» і його «ніхто не бив». Деякі з присутніх представників ЗМІ висловили сумнів у правдивості заяв Протасевича.  

21 червня про запровадження персональних санкцій проти Білорусі через посилення репресій та затримання Протасевича та Сапеги оголосили Євросоюз, США, Велика Британія та Канада. 24 червня Євросоюз затвердив секторальні санкції проти Білорусі. Протасевич буцімто визнав, що був учасником підготовки «замаху» на Лукашенка, який нібито планував штаб Тихановської і заявив, що поважає самопроголошеного президента Білорусі. 

25 червня 2021 року Романа Протасевича та громадянку РФ Софію Сапегу помістили під домашній арешт.

Фото: NEXTA

Теги за темою
Новини Білорусь Інфопростір
Джерело матеріала
loader
loader