У 80-ті роковини від початку розстрілів у Бабиному Яру п'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" вшанував пам'ять жертв нацизму. Про це повідомляє пресслужба опозиційної політсили.
"Бабин Яр – одна із найглибших ран, один із найважчих спогадів про Голокост, цю безпрецедентну в історії людства катастрофу. Важко повірити, що таке масове й жорстоке вбивство сталося не в темні віки дикого середньовіччя, а 80 років тому, посеред ХХ століття", – наголосив політик.
"Урочище Бабин Яр за лічені дні, 29-30 вересня, перетворилося на жорстокий конвеєр смерті, де були вбиті перші жертви нацистської політики – більше 30 тисяч київських євреїв. За даними науковців, у 1941-1943 роках у Бабиному Яру знайшли свій останній притулок близько 100 тисяч людей різних національностей: євреїв, українців, ромів, військовополонених, підпільників, членів Організації українських націоналістів та інших", – нагадав він.
Порошенко наголосив, що вшановуючи невинних жертв, слід пам’ятати, що будь-який режим, який має за ніщо права та свободи людини, несе в собі загрозу для самої людяності. І для цих режимів життя – ніщо, а люди – лише гвинтики у смертоносній машинерії диктаторів-параноїків, зазначив політик.
"Трагічні події минулого вимагають від нас виховувати нові покоління на принципах поваги до людської гідності та толерантності. І нашим моральним обов’язком є точно не допустити повторення злочинів проти людства та людяності. Вічна пам’ять невинно убієнним", – сказав він.
Нагадаємо, 29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного із символів Голокосту. 29 вересня 1941 року в окупованому Києві нацисти почали масові розстріли цивільного населення.
За два тижні есесівці вбили майже всіх євреїв міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Свої дії окупанти обґрунтовували відвертою брехнею, мовляв, євреї причетні до мінування та вибухів на Хрещатику. Місцем масових розстрілів окупанти обрали Бабин Яр – балку на північному заході Києва. Тут, за різними оцінками, в роки Другої світової війни загинули від 100 до 150 тисяч людей. Окрім євреїв, нацисти розстрілювали ромів, караїмів, радянських військовополонених та учасників українського націоналістичного руху опору.