На закритому судовому засіданні в Криму Джелялу на один день скоротили термін перебування в ізоляторі
На закритому судовому засіданні в Криму Джелялу на один день скоротили термін перебування в ізоляторі

На закритому судовому засіданні в Криму Джелялу на один день скоротили термін перебування в ізоляторі

На закритому судовому засіданні в Криму Джелялу на один день скоротили термін перебування в ізоляторі - Фото 1
На закритому судовому засіданні в Криму Джелялу на один день скоротили термін перебування в ізоляторі - Фото 2
У активістів, які прийшли під будівлю суду, безпричинно перевіряли документи. Затримали кримськотатарську активістку Лейлу Яшлавськау.
На закритому судовому засіданні в Криму Джелялу на один день скоротили термін перебування в ізоляторі - Фото 3
На закритому судовому засіданні в Криму Джелялу на один день скоротили термін перебування в ізоляторі - Фото 4

В Криму відбувся розгляд апеляцій журналіста та першоого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла (Джелялова по документах). Про це повідомив його адвокат Микола Полозов у фейсбуці.

Російський суд відмовив змінити запобіжний захід Джелялу, не пов’язаний з утриманням під вартою, але на один день скоротив термін його перебування в слідчому ізоляторі, до 3 листопада.

Він написав, що в ході засідання стало ясно, що воно відбуватиметься в закритому режимі, тому ЗМІ на засідання не пустили. На думку Полозова, у такий спосіб намагаються «не дати людям зібратися і висловити свою підтримку Наріману Джелялову».

Він також опублікував записи Джеляла, з якими той готувався до засідання, оскільки аудіозапис опублікувати не вдалося.

На вулиці в цей час вишикувались кордони з силовиками, які почали безпричинно та вибірково перевіряти документи у людей, які прийшли на засідання й залишились чекати ззовні, оскільки всередину їх не пустили.

Кримськотатарська активістка Лейла Яшлавська розповіла, що документи безпідставно просили саме у кримських татар. 

До неї також підійшов співробітник органів, але вона відмовилась показувати йому паспорт, оскільки він не вказав, на яких підставах вимагає документи. Після цього її затримали й 5 годин протримали у поліцейському відділку. 

За її словами та словами адвоката Еміля Курдебінова, кримська поліція знала, чому люди зібрались під будівлею Верховного суду, але стверджувала, що їх не попередили й що «тут буде особливо складне засідання проходити».

Нагадаємо, що в окупованому Криму 4 вересня співробітники російської поліції і спецслужб затримали п'ятьох кримських татар: підприємця Ельдара Одаманова, братів Азіза й Асана Ахтемових, Шевкета Усеінова та ексзаступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Їм інкримінують диверсію або пособництво в ній. 

Згодом, намагаючись з'ясувати, де перебувають затримані, біля будівлі ФСБ в Сімферополі зібралися їхні родичі, адвокати й активісти об'єднання «Кримська солідарність» – загалом близько 60 людей. Сорок із них поліція затримала.

Незаконні затримання та викрадення кримських татар засудили, зокрема, Туреччина та США.  

Адвокатка Джеляла Еміне Авамілєва розповіла виданню «Ґрати», що її підзахисного, ймовірно, катували. ФСБ фізично та психологічно тиснула на нього, а також тримала без їжі та води з мішком на голові. 

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова писала, що, за її даними, інших затриманих кримських татар також катували. 

Фото: фб Олександри Єфименко

Теги за темою
Крим анексія Криму кримські татари
Джерело матеріала
loader
loader