Громадська організація Inscience, яка займається популяризацією науки, представила тизер до серії документальних відео «Науковиці», про що повідомила пресрелізом.
«Це коротке road-movie світом науки, від нейробіології до дослідження китів та вивчення внутрішніх хвиль океану, від Києва до Антарктиди. Відеоісторії надихатимуть дівчат обирати наукові спеціальності для навчання та кар’єри», – анонсують творці проєкту.
Героїнями «Науковиць» стали:
- Віра Єфремова – нейробіологиня, яка вирощує мозкові органоїди. Мета Віри — своєю роботою допомогти дітям із генетичними хворобами, що викликають часті епілепсії;
- Марина Шквиря – зоологиня, яка вивчає великих хижаків. Марина є головною зоологинею Київського зоопарку та співзасновницею притулку для ведмедів «Біла скеля»;
- Катерина Терлецька – математикиня, досліджує внутрішні хвилі океану, курує напрямок математики в Малій академії наук. Її дослідження можуть пояснити феномен Лохнеського чудовиська, а також роль океану у зміні клімату;
- Оксана Савенко – морська біологиня, вивчає китів, дельфінів, тюленів. Оксана є першою і єдиною науковицею в Україні, яка вдруге бере участь у цілорічній експедиції на станції «Академік Вернадський» в Антарктиці (брала участь через відеозв’язок).
Режисерка – Юлія Кочетова.
«Що таке закохатись в науку, коли тобі 15? Що таке бути на роздоріжжі, коли історію про науку пишуть чоловіки? У центрі проєкту — школярка Маша, яка рушає досліджувати нейробіологію, математику, зоологію та біологію. А ще — говорити про стереотипи, скляну стелю та що таке — girls rock in science. Її рольові моделі — Віра, Марина, Оксана та Катя — українські науковиці, дослідниці та докторки наук. "Науковиці" — це розмова зі старшою сестрою, яка своїм прикладом доводить: "У тебе все вийде". Коли тобі 15, дуже потрібна така старша сестра», — розповіла режисерка.
Із середини жовтня проєкт «Науковиці» можна буде переглянути онлайн. Серія документальних відео створюється за підтримки Українського культурного фонду.
Фото: пресслужба проєкту