Що заборонено в "червоній" зоні карантину?
Що заборонено в "червоній" зоні карантину?

Що заборонено в "червоній" зоні карантину?

З 30 жовтня у "червоній" зоні карантину опиняться вже 15 регіонів України. З цієї нагоди нагадуємо вам, які заборони та обмеження діють при введені "червоного" рівня епіднебезпеки.

Що забороняється в "червоній" зоні?

У регіонах, де встановлено "червоний" рівень епіднебезпеки, діють такі ж обмеження, як у "зеленій", "жовтій", та "помаранчевій" зонах, а також додаються нові.

Так, забороняється робота ТРЦ, розважальних закладів та закладів громадського харчування, окрім самовивозу та адресної доставки.

У "червоних" зонах не можна проводити масові заходи, за винятком спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів. Також забороняється робота закладів культури, окрім автоконцертів і автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

"Червоний" рівень карантину передбачає закриття непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів, фітнес-центрів, готелів та гостелів.

Що заборонено в "червоній" зоні карантину? - Фото 1
Які обмеження діють у "червоній" зоні?

У "червоній" зоні не зачиняються дитячі садки, молодші класи у школах та спеціальні заклади освіти. Інші освітні заклади переходять на дистанційне навчання і продовжують очну роботу лише, якщо 100% колективу вакциновано від коронавірусу обома дозами препарату проти COVID-19.

Також у "червоній" зоні забороняється проведення планової госпіталізації у державних лікарнях. Винятком є пологи, допомога вагітним та новонародженим, пацієнтам з онкологією та пульмонологічними захворюваннями, надання паліативної допомоги у стаціонарах та планової допомоги третинного рівня, проведення невідкладних та термінових заходів з госпіталізації.

Вищезгадані заборони не діють. Якщо усі відвідувачі та працівники установ або організатори масових заходів мають COVID-сертифікат, який підтверджує повну вакцинацію проти коронавірусу двома дозами препарату, негативний ПЦР-тест (дія 72 години), свідоцтво про одужання від COVID-19, яке чинне пів року.

Що продовжить працювати у "червоній" зоні?

Навіть після введення "червоного" рівня епіднебезпеки в регіоні продовжують працювати аптеки, АЗС, продовольчі магазини та інші торгові точки, де 60% і більше площі займають: харчові продукти, пальне, лікарські препарати, засоби гігієни і побутова хімія, друковані ЗМІ, засоби зв’язку, товари ветеринарного призначення, насіння і садивні матеріали, добрива і засоби для захисту рослин.

Також продовжують роботу в "червоній" зоні банки, поштові відділення, перукарні та салони краси (за попереднім записом), станції технічного обслуговування транспорту, компанії, які займаються ремонтом техніки, побутових виробів і предметів особистого вжитку, пранням і хімчисткою, надають телекомунікаційні послуги.

Громадський транспорт в "червоній" зоні продовжує працювати. Проте місцева влада окремим рішенням комісії з ТЕБ та НС може заборонити здійснення регулярних і нерегулярних перевезень в автомобільному і залізничному транспорті в межах окремого регіону. Також може бути прийнято рішення про заборону посадки пасажирів у міжрегіональний транспорт.

З 21 жовтня в Україні у всіх зонах, окрім "зеленої", міжрегіональне перевезення пасажирів усіма видами транспорту дозволяється лише за наявності у пасажирів, водіїв та членів екіпажу "зеленого" COVID-сертифікату або негативного ПЛР-чи антиген-тесту.

Що заборонено в "червоній" зоні карантину? - Фото 2
Нові правила пасажироперевеження. Ілюстрація МОЗ

Нові правила не поширюються на дітей до 18 років. При цьому пасажири від 12 років повинні використовувати захисні маски.

Нагадаємо, як працюватимуть школи в "червоній" зоні карантину.

Читайте також, чому нових випадків COVID-19 стає більше, незважаючи на вакцинацію.

Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас у Telegram та Viber.

Джерело матеріала
Автор статті
Цибуля Надія
Цибуля Надія
Редактор новин
loader
loader