Google присвятив інтерактивний дудл китайському, британському й американському інженеру-фізику Чарльзу Куену Као. 4 листопада йому б виповнилось 88 років.
Вченого вважають батьком волоконної оптики. Його інновації здійснили революцію в глобальних комунікаціях та стали основою для сучасного високошвидкісного інтернету.
– Із днем народження, Чарльзе! Дякуємо, що робили все можливе для поєднання світу! – написали вітальні слова вченому у Google.
Чарльз Куен Као народився 4 листопада 1933 року в Шанхаї (Китай). Маючи чималий потяг до інтелектуальної праці, продовжив навчання електротехніці в Англії.
Захистивши докторську дисертацію, у 1966 році разом із співробітником Джорджем Хокхемом опублікував новаторську роботу.
Учені наголошували на тому, що волокна, виготовлені з очищеного скла, можуть передавати інформацію на значні відстані за допомогою лазерів.
Після того, як Као започаткував цю революційну технологію, у 1977 році перша телефонна мережа почала передавати живі сигнали через оптичні волокна.
Чарльз Куен Као стежив за впровадженням волоконно-оптичних мереж у всьому світі до 1980-х років.
Дослідження, над якими Као почав працювати ще в 1960-х роках, відзначили в 2009 році. Того року він разом із Віллардом Бойлем і Джорджем Смітом здобув Нобелівську премію з фізики.
У компанії Google певні: саме Чарльз Куен Као розчистив шлях для понад 900 млн миль волоконно-оптичних кабелів, які сьогодні переносять величезну кількість даних по всьому світу.