![Україна зобов'язалася відмовитися від вугілля в енергетиці](https://thumbor.my.ua/hZXt5-m_qUwg05jZ_Kc_2KS14tA=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F79d749213121a54e111d953b9e03d90d.jpg)
Україна зобов'язалася відмовитися від вугілля в енергетиці
Понад 40 країн світу під час кліматичному саміті COP26 у Глазго погодилися поступово відмовитися від використання вугілля в енергетиці.
Багатші та більші країни зроблять це у 2030-х роках, а менші країни – у 2040-х, пише The Guardian.
Серед країн, які домовилися припинити використання вугілля для виробництва електроенергії, такі великі споживачі вугілля, як Канада, Польща, Південна Корея, Україна, Індонезія та В'єтнам.
При цьому деякі з найбільших залежних від вугілля економік світу, включаючи Австралію, Китай, Індію та США, не підписали цю угоду.
Угода включає зобов'язання десятків країн припинити використання вугілля, а понад 100 фінансових установ та інших організацій також погодилися припинити інвестиції у вугільну галузь.
Мета "залишити вугілля в історії" була ключовим питанням для Великої Британії як господаря саміту COP26, який має на меті поставити світ на шлях обмеження глобального опалення.
За даними Міжнародного енергетичного агентства, використання вугілля є однією з найбільших причин викидів парникових газів, а використання палива, що забруднює довкілля, відновилося після тимчасового зниження викидів, викликаного тогорічними карантинами.
Як повідомляв УНІАН, українські вугільні електростанції стали лідерами у Європі за викидами забруднюючих речовин. Від спалювання вугілля для виробництва електроенергії три основні забруднюючих речовини викидаються в повітря, що загрожує здоров'ю людей.
Що таке COP26
COP (Conference of Parties) - щорічна зустріч на найвищому рівні, де представники 197 країн обговорюють масштабні зміни клімату і намагаються домовитися, яких умов необхідно дотримуватися, щоб не допустити глобальної катастрофи.
Саміт проходить у рамках конвенції ООН про зміну клімату - міжнародного договору, підписаного майже 30 років тому практично всіма країнами та територіями Землі. Документ спрямовано на обмеження впливу людини на клімат.
COP26 стане 26-м зібранням, відколи договір набув чинності 21 березня 1994 року. Цього року зустріч відбудеться у Шотландії, у місті Глазго, з 1 по 12 листопада.
На цьогорічному саміті планується підбити підсумки того, що було й чого не було зроблено для виходу з кліматичної кризи з моменту підписання в 2015 році Паризької кліматичної угоди.
Вас також можуть зацікавити новини
- Призведе до катастрофічних наслідків: в ООН попередили про прискорення змін клімату
- Забруднення повітря ще небезпечніше для здоров'я людини, ніж вважалося - ВООЗ
- Рада ООН з прав людини визнала право людей на чисте довкілля
Автор: Олександр Топчій
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)