КИЇВ. 21 листопада. УНН. У Польщі допускають закриття кордону з Білоруссю щоб чинити економічний тиск на режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, якщо штучна міграційна криза триватиме. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцкій, передаєУНН з посиланням на WNP.
На питання про те, чи розглядає польський уряд повне припинення руху товарів між Польщею і Білоруссю, щоб завдати економічної шкоди режиму Олександра Лукашенка, Моравєцкій відповів, що у Варшаві хочуть дати йому шанс відступитися і відправити мігрантів додому.
Цитата
“Ось чому ми, зі свого боку, також готові вдатися до ескалації, тобто закривати наступні (прикордонні) переходи, закривати транзитні і торгові можливості, щоб чинити економічний тиск на режим Лукашенка”, — повідомив Моравєцкій.
За його словами, зараз між Польщею і Білоруссю закритий КПП в кузні, під яким на початку тижня розбили табір більше тисячі нелегальних мігрантів.
Раніше
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцкій закликав Європейський Союз посилити загальну відповідь на шантаж міграційної політики Білоруссю та енергетичний і газовий шантаж Росії.
Контекст
Ситуація на кордоні Польщі та Білорусі загострилася 8 листопада, коли з білоруського боку до неї підійшли декілька тисяч вихідців з Близького Сходу. З тих пір мігранти неодноразово робили спроби силового переходу кордону в напрямку Польщі, кидаючи в прикордонників каміння, використовуючи сльозогінний газ і засліплюючи їх лазерами. У відповідь польські прикордонники застосовували водомети.
В останні місяці Польща, а також Литва і Латвія відзначають потік мігрантів, що збільшився, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Євросоюзу. Брюссель звинуватив Лукашенка в прагненні створити хаос біля кордонів Євросоюзу в помсту за санкції проти Мінська.
Польща звинуватила Білорусь в тому, що та доставила на вантажівках сотні мігрантів назад до кордону і підштовхнула їх до спроби нелегального перетину лише через кілька годин після очищення таборів, який став центром ескалації кризи між Сходом і Заходом.