Україна перегляне зобов'язання щодо відмови від вугілля в енергетиці
Україна перегляне зобов'язання щодо відмови від вугілля в енергетиці

Україна перегляне зобов'язання щодо відмови від вугілля в енергетиці

Терміни відмови від спалювання вугілля на ТЕС може бути відкладено / фото УНІАН, Микола Тис

Україна перегляне зобов'язання щодо відмови від використання вугілля в енергетиці, які взяті під час кліматичної конференції COP26 у Глазго.

Про це повідомила віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, яка очолювала українську делегацію на конференції у Глазго, пише DW.

"Міненерго попросило час, щоб скоригувати ці плани, відповідно до власних розрахунків та енергетичної стратегії України", - сказала Стефанішина.

При цьому вона не змогла детальніше пояснити, яким саме буде це коригування, припустивши, що терміни відмови від спалювання вугілля на ТЕС може бути відкладено.

Як повідомляв УНІАН, понад 40 країн світу під час кліматичному саміті COP26 у Глазго погодилися поступово відмовитися від використання вугілля в енергетиці. Багатші та більші країни зроблять це у 2030-х роках, а менші країни – у 2040-х. Серед країн, які домовилися припинити використання вугілля для виробництва електроенергії, такі великі споживачі, як Канада, Польща, Південна Корея, Україна, Індонезія та В'єтнам.

Нагадаємо, українські вугільні електростанції стали лідерами у Європі за викидами забруднюючих речовин. Від спалювання вугілля для виробництва електроенергії три основні забруднюючих речовини викидаються в повітря, що загрожує здоров'ю людей.

Вас також можуть зацікавити новини

  • Світ не зможе досягти мети щодо стримування глобального потепління - ООН
  • Лідери G20 хочуть досягти нульових викидів парникових газів до середини століття, але генсек ООН розчарований
  • Понад 100 країн домовилися зупинити вирубку лісів до 2030 року

Автор: Олександр Топчій

Джерело матеріала
loader
loader