![Вчені з’ясували, чи плачуть немовлята в утробі матері](https://thumbor.my.ua/NRQdpTo1ZZ5CMJpfp7_s8tOrS1s=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Feab7380b27d38dc5a6f46a99d469a9bf.jpg)
Вчені з’ясували, чи плачуть немовлята в утробі матері
Плід тренується перед своєю появою на світ.
Починаючи від другого триместру вагітності, мама може відчути, як дитина штовхається та перевертається. За допомогою ультразвуку вченим вдалося побачити, як у плода віком 33 тижні на обличчі була міміка, схожа на плач. Після цього вчені провели вібраційну та шумову стимуляцію плоду й помітили цікаву поведінку.
Про це повідомляє ScienceAlert.
"Якщо ви маєте на увазі під словом плач гучний крик, який виражає сильні почуття чи емоції, то немовлята в утробі матері не плачуть", — сказала Надя Рейсланд із Даремського університету у Великій Британії.
В утробі немовля не може наповнити легені повітрям, яке змусило б вібрувати голосові зв'язки, і дитина почала б кричати. Для цього йому потрібно з'явитись на світ, зазначили спеціалісти.
Дитина розвиває повноцінні вирази обличчя вже після народження за допомогою взаємодії з батьками й іншими людьми, каже Рейсланд. Але вона готується до цього ще в утробі матері.
Читайте також:
- За скільки продали скелет трицератопса – найбільшого у світі динозавра
- В Бразилії показали, який вигляд мав знайдений новий вид динозаврів
- В Індонезії померло слоненя, яке потрапило в капкан і втратило частину хобота
Дірка в язиці, чужа дитина та інше, – у ТСН.10 вражаючих подій дня за 09.11.2021
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)