Журналісти влаштували акцію протесту через «вибіркову акредитацію» на пресмарафон Зеленського
Журналісти влаштували акцію протесту через «вибіркову акредитацію» на пресмарафон Зеленського

Журналісти влаштували акцію протесту через «вибіркову акредитацію» на пресмарафон Зеленського

Журналісти влаштували акцію протесту через «вибіркову акредитацію» на пресмарафон Зеленського - Фото 1
Журналісти влаштували акцію протесту через «вибіркову акредитацію» на пресмарафон Зеленського - Фото 2
Журналісти тримали плакати: «Привіт Януковичу», «Доступ до інформації – це не привілей, а обов'язок», «Ми проти заборон для журналістів».
Журналісти влаштували акцію протесту через «вибіркову акредитацію» на пресмарафон Зеленського - Фото 3
Журналісти влаштували акцію протесту через «вибіркову акредитацію» на пресмарафон Зеленського - Фото 4

У п’ятницю, 26 листопада, біля коворкінгу Creative State Arsenal відбулася акція журналістів, яких не запросили на пресмарафон президента України Володимира Зеленського.

Як передає Інститут масової інформації, участь в акції взяли близько 10 журналістів. Медійники наголошували на вибірковій акредитації медіа для висвітлення заходів за участю Зеленського.

Журналісти тримали плакати: «Привіт Януковичу», «Доступ до інформації - це не привілей, а обов'язок», «Ми проти заборон для журналістів».

Журналістка-розслідувачка Тетяна Козирєва зазначила в коментарі ІМІ, що учасникам акції незрозуміло, яким чином формувалися списки журналістів для пресмарафону.

«Нам як журналістам незрозумілий формат пресмарафону, незрозумілий формат зустрічі з журналістами, в якому відсутня процедура акредитації. Нам незрозуміло, що таке запрошення для журналістів. Запрошення для журналістів не визначено жодним законом. Ми би хотіли, щоб президент жив по закону про інформацію, де чітко прописана процедура акредитації для медіа. Нас також турбує той факт, що були складені списки медіа, але незрозуміло, за яким принципом.

Незрозуміло, чому в цих списках не представлені журналісти, які робили гучні розслідування останнього року. Зокрема, як Белінгат, чи редакція Соромно, яка займалася розслідування “вагнергейт”, чи Слідство інфо, яке займалося темою офшорів президента. Очевидно, що ці теми незручні для ОП та Зеленського, тому відбувається якась дивна селекція, яка не відповідає взагалі демократичним цінностям», – сказала вона.

Пресмарафон «30 запитань Президенту України» присвячений екватору каденції Зеленського. 

У переліку учасників пресмарафону – представники Liga.net, «РБК Україна», каналу новин «24», «Свободи слова Савіка Шустера» («Україна») і окремо самого каналу «Україна», інформагенції «Українські новини», «Інтерфакс-Україна», «Обозревателя», «1+1», 5 каналу, Reuters, Deutsche Welle, телеканалу «Дом», УНІАН, «Укрінформу», агенції France Presse, «Цензор.нет», Bloomberg, «Радіо Свобода», «Комсомольской правды в Украине» (зараз «КП в Украине»), «Української правди», «Бабеля», СТБ, «Фокусу», «Корреспондента», НВ, «Інтера», «Forbes Україна», ICTV, LB.ua, Суспільного та Бі-бі-сі.

На посаді президента Зеленський дав три великі пресконференції. У жовтні 2019 року у форматі пресмарафону Зеленський відповідав на питання ЗМІ трохи більше 14 годин у гастрономічному просторі Kyiv Food Market.

20 травня 2020 року в парковій зоні біля Маріїнського палацу пройшла пресконференція Зеленського, присвячена річниці перебування на посаді.

20 травня 2021 року Зеленський дав велику пресконференцію до другої річниці президентства. Захід відбувався на державному підприємстві «Антонов» і тривав близько трьох годин.

Фото: Інститут масової інформації

Теги за темою
Володимир Зеленський Офіс Президента Журналісти
Джерело матеріала
loader
loader