Верховна Рада ухвалила закон про військових капеланів
Верховна Рада ухвалила закон про військових капеланів

Верховна Рада ухвалила закон про військових капеланів

Військовим капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації 
фото: armyinform

Служба військового капеланства утворюється як окрема структура у складі ЗСУ, Нацгвардії, інших утворених відповідно до законів України військових формувань

Верховна Рада ухвалила закон «Про Службу військового капеланства». Про це повідомляє Telegram-канал Ради.

Служба військового капеланства утворюється як окрема структура у складі ЗСУ, Нацгвардії, інших утворених відповідно до законів України військових формувань

Зазначається, що у законі №4626 визначаються принципи, на яких провадиться діяльність Служби військового капеланства, її структура, порядок підпорядкування та загальна чисельність.

Також закріплюється статус військових капеланів як військовослужбовців, визначаються їх функціональні обов'язки; запроваджуються квоти конфесійного представництва відповідно до потреб особового складу з урахуванням поліконфесійності держави.

Крім того, передбачається створення Міжконфесійних рад з питань військового капеланства як дорадчих органів при Міністерстві оборони України та Міністерстві внутрішніх справ України.

«Цей закон регулює відносини у сфері реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання військовослужбовців Збройних сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної прикордонної служби України, а також визначає правові та організаційні засади і принципи діяльності Служби військового капеланства», – йдеться у тексті документа.

Військовим капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації та отримав від керівного центру (управління) відповідної релігійної організації мандат на право здійснення військової капеланської діяльності.

Обов’язковою вимогою для зайняття посади військового капелана є наявність вищої богословської освіти (ця норма починає діяти через п’ять років після набрання чинності закону).

Не може бути військовим капеланом особа, якій законом обмежено доступ у з’єднання, військові частини та підрозділи Збройних Сил України, Національної гвардії, до інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної прикордонної служби України.

Інформація про особу, що стала відома військовому капелану під час здійснення військової капеланської діяльності, є конфіденційною. Військовий капелан має право не відповідати на запитання щодо фактів і обставин, які стали йому відомі під час сповіді.

Сьогодні також Рада ухвалила скандальний закон №5600.

Джерело матеріала
loader
loader