Помилка ідентифікації: у Франції відпустили чоловіка, якого підозрювали у вбивстві журналіста Хашоггі
Помилка ідентифікації: у Франції відпустили чоловіка, якого підозрювали у вбивстві журналіста Хашоггі

Помилка ідентифікації: у Франції відпустили чоловіка, якого підозрювали у вбивстві журналіста Хашоггі

Помилка ідентифікації: у Франції відпустили чоловіка, якого підозрювали у вбивстві журналіста Хашоггі - Фото 1
Помилка ідентифікації: у Франції відпустили чоловіка, якого підозрювали у вбивстві журналіста Хашоггі - Фото 2
Після перевірки особи затриманого з'ясувалось, що це не та людина, яку розшукує Інтерпол.
Помилка ідентифікації: у Франції відпустили чоловіка, якого підозрювали у вбивстві журналіста Хашоггі - Фото 3
Помилка ідентифікації: у Франції відпустили чоловіка, якого підозрювали у вбивстві журналіста Хашоггі - Фото 4

У Франції відпустили чоловіка, затриманого напередодні в аеропорту за підозрою у причетності до вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашоггі. Про це пише Reuters з посиланням на прокуратуру Парижа.

Чиновники дійшли висновку, що це був випадок «помилкової ідентифікації».

«Розширена перевірка особи цієї людини показала, що ордер на неї не поширюється... його відпустили», – зазначили у прокуратурі.

Раніше французькі ЗМІ із посиланням на джерела в правоохоронних органах повідомили, що затриманим нібито був 33-річний Халед Аед Аль-Отайбі – колишнній член Королівської гвардії Саудівської Аравії. Його розшукує Інтерпол за заявою Туреччини, яка видала ордер на його арешт.

У звіті про розслідування ООН за 2019 рік говориться, що Аль-Отайбі був членом саудівської команди з 15 осіб, причетної до вбивства Хашоггі у Стамбулі.

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі пішов до консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для вирішення особистих питань і зник. Саудівські офіційні особи спочатку наполягали на тому, що Хашоггі покинув будівлю 2 жовтня. Пізніше турецька влада заявила, що його там вбили. Згодом Саудівська Аравія змінила свою позицію щодо смерті Хашоггі і повідомила, що його вбивство було умисним.

Влада Саудівської Аравії заявила про затримання 18 підозрюваних у вбивстві журналіста. Туреччина хоче екстрадувати і притягнути їх до відповідальності, проте Саудівська Аравія відмовляється проводити екстрадицію. Міністр закордонних справ країни Адель аль-Джубейр заявив, що Саудівська Аравія не видасть Туреччині своїх громадян.

У січні 2019 року телеканал Al Jazeera оприлюднив відеозапис із камер відеоспостереження, який демонструє, як в резиденцію консула Саудівської Аравії заносять великі пакети, імовірно, з останками журналіста Джамаля Хашоггі.

1 лютого 2019 року стало відомо, що делегація ООН схильна вважати спадкового принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Сальмана основним підозрюваним у справі про вбивство Хашоггі. 

Інтерпол оголосив у розшук підозрюваних у вбивстві журналіста.

У вересні 2019 року наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман сказав, що несе відповідальність за вбивство, проте відкинув звинувачення, що він замовив його.

23 грудня 2019 року в Саудівській Аравії суд оголосив вироки восьми особам, їх визнали винними у вбивстві Хашоггі. П'ять осіб засудили до смертної кари, трьох – до ув’язнення на 24 роки.

25 березня 2020 року генеральна прокуратура Стамбула завершила розслідування справи. Правоохоронці прийшли до висновку, що журналіст став жертвою спланованого вбивства.

8 липня 2020 року Британія запровадила санкції проти 20 громадян Саудівської Аравії через убивство Хашоггі.

У вересні 2020 року суд у Саудівській Аравії виніс вердикт вісьмом особам, обвинуваченим у вбивстві. Вони проведуть у в’язниці від 7 до 20 років.

Фото: istockphoto.com

Джерело матеріала
loader
loader