КИЇВ. 13 грудня. УНН. Українці негативно сприймають нинішню політику Угорщини щодо підтримки угорської національної меншини на Закарпатті. Про це свідчать результати опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, інформує УНН.
Деталі
41% респондентів вважає дії угорської влади підготовкою до анексії та окупації.
Негативний погляд на ситуацію переважає на заході країни – 51%.
Водночас молодші респонденти менш схильні вбачати ворожість у діях Угорщини, вони вважають їх справжньою підтримкою регіону.
Здебільшого негативно до таких дій ставляться українці, які підтримують подвійне або множинне законодавство з усіма країнами, окрім Росії (47%), а також ті, хто підтримує запровадження такої процедури лише з країнами колишнього СРСР (46%).
Така сама думка поширена серед противників подвійного або множинного громадянства як такого – 48%.
Соціологи зазначають, що таке ставлення до політики Угорщини на Закарпатті відрізняється від думки самих жителів Закарпатської області.
Зокрема, за результатами регіонального опитування, проведеного у серпні-вересні 2020 року, 31,5% респондентів назвали дії Угорщини дружньою допомогою угорській меншині на Закарпатті, а ще 40% – сприянням розвитку краю за умови узгодженості дій угорського уряду з умовами українського уряду.
До того ж з вересня 2020 року до вересня 2021 року ставлення до угорців з боку опитаних на Закарпатті суттєво поліпшилося: якщо у 2020 році 12% опитаних хотіли б бачити угорців як членів родини і ще 28% як друзів чи колег по роботі, то в 2021 році частка тих, хто хотів би бачити угорців як членів родини, зросла до 29%, а як друзів – до 28%.
Додамо
Опитування проводили з 22 жовтня до 12 листопада 2021 року серед населення віком від 18 років у всіх областях України, окрім тимчасово окупованих територій (АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей).
Метод — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів.
Усього було зібрано 2003 анкети. Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,4% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,5% — для показників близьких до 10%.