![Рада розблокувала підписання “ресурсного” закону](https://thumbor.my.ua/x3wDcHhiJgMhkjGXbIa6aYOi6Xg=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F39%2Ffe45f490c1d25d435f92f8c457f6708b.jpg)
Рада розблокувала підписання “ресурсного” закону
КИЇВ. 14 грудня. УНН. Верховна Рада відхилила усі проекти постанов, які пропонували скасувати рішення парламенту від 30 листопада про ухвалення у другому читанні та в цілому проекту закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень” (№ 5600), який ще називають "ресурсним", повідомляє УНН.
Деталі
Усього було відхилено 24 проекти постанов, з них 14 проектів були відхилені минулого пленарного тижня, а ще 10 - на сьогоднішньому засіданні.
Усі постанови були подані нардепами від фракцій “Батьківщина” та “Європейська Солідарність”. Вони аргументували подання проектів постанов тим, що закон був ухвалений з грубими порушеннями, розгляд поправок до нього здійснювався з порушенням Регламенту ВР і загалом нардепи фактично проголосували за невідомий їм законопроект.
Неухвалення цих проектів постанов розблоковує можливість підписання законопроекту 5600 спочатку головою ВР, а потім і Президентом України.
Нагадаємо
Верховна Рада 30 листопада ухвалила закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень” (№ 5600).
Автори вважають, що документ удосконалює низку положень Податкового кодексу, що стосуються питань податкового адміністрування, податку на прибуток підприємств, ПДФО, ПДВ, акцизного й екологічного податків, рентної плати, плати за землю, умов перебування на спрощеній системі оподаткування.
За розрахунками Мінфіну, ухвалення та реалізація положень закону сприятимуть додатковим надходженням до бюджетів у розмірі близько 50 млрд грн на рік.
Представники опозиції вважають, що документ спрямований на латання дірок у бюджеті за рахунок збирання додаткових податків з населення.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)