Медики кажуть, що такі тести не дають підстави відвідувати ресторани, кінотеатри, спортивні зали чи користуватись міжрегіональним транспортом в умовах карантину.
У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, чи можна використовувати домашній тест на коронавірус для відвідування громадських місць, концертів тощо. Відтак, експрес-тести на COVID-19, зроблені в домашніх умовах, не є чинними для відвідування громадських закладів та поїздок у транспорті.
Про це у Facebook повідомила пресслужба МОЗ.
"Зараз у продажу можна знайти експрес-тести для домашнього використання. Проте такі тести не дають підстави відвідувати ресторани, кінотеатри, спортивні зали чи користуватись міжрегіональним транспортом в умовах карантину. Для цього підійде ПЛР-тест та експрес-тест на антиген, зроблений в лабораторії. Ці види тестування дають змогу виявити активну інфекцію", — зазначають у МОЗ.
У міністерстві пояснюють, що процедура тестування може бути проведена із порушеннями, а можливості перевірити, чиї зразки використовувались для тесту немає. Крім того, результати такого тестування не є 100% гарантованими, зокрема і через те, що процедура може бути проведена із порушенням.
Водночас, у МОЗ підкреслюють, що такі типи тестів можна використовувати для самоконтролю. У випадку, коли ваше самопочуття погіршується, такий тест може швидко визначити наявність хвороби. В разі позитивного результату необхідно звернутись до медичного закладу для підтвердження результатів ПЛР-методом. Це дозволить вчасно почати лікування і швидко позбутись хвороби.
Нагадаємо, в кожному регіоні України, залежно від рівня епідемічної небезпеки, карантинні обмеження відрізняються і діють різні правила. ТСН.ua з'ясовував, які обмеження чекають на українців, що буде дозволено і заборонено та куди можна піти з "жовтим" сертифікатом вакцинації.
Читайте також:
- В Україні виявили "Омікрон": чи буде посилення карантину на новорічно-різдвяні свята
- Вакцинація на новорічні свята у Києві: де зробити щеплення від COVID-19
- Названо дивний "нічний симптом" "Омікрону", який може свідчити про зараження COVID