У Гонконгу прибрали статую, присвячену жертвам розгону на площі Тяньаньмень
У Гонконгу прибрали статую, присвячену жертвам розгону на площі Тяньаньмень

У Гонконгу прибрали статую, присвячену жертвам розгону на площі Тяньаньмень

Гонконзький університет увечері 22 грудня демонтував статую, яку встановили у пам’ять про жертви бійні на площі Тяньаньмень у Пекіні 1989 року.

На статуї була зображена купа трупів.

Це був один із небагатьох меморіалів у Гонконгу, присвячених тим трагічним подіям.

Для Китаю події більш ніж 30-річної давнини дуже делікатна тема та її всіляко намагаються стерти з пам’яті людей. Інцидент вважається дуже чутливим із політичного погляду, і влада забороняє навіть непрямі посилання на події 4 червня.

Раніше Гонконг був одним із небагатьох місць у Китаї, де можна було публічно відзначати роковини протестів на площі Тяньаньмень.

This was the scene this afternoon outside the “Pillar of Shame” statue at Hong Kong University as bystanders bid their farewells to @Galschiot‘s sculpture commemorating victims of 1989 #TiananmenSquareMassacre pic.twitter.com/hElLV6O7hW

— Cezary Podkul (@Cezary) October 12, 2021

Kinesiske myndigheder angriber Galschiøts mindesmærke, Skamstøtten, i Hong Kong. Nu skal deres råbes op for demokratiet ???????????????? pic.twitter.com/32Mf0VS4V5

— Jens Galschiøt (@Galschiot) October 8, 2021

З початку 1980-х років Китай переживав політичні та економічні зміни. Комуністична партія розділилася на тих, хто закликав до реформ та консерваторів, які бажали зберегти жорсткий державний контроль. У середині 1980-х років на протести вийшли студенти – вони закликали до демократії, більшої політичної свободи. Тисячі людей тижнями стояли табором на площі, але 3 червня уряд направив туди військових. По людях відкрили вогонь.

Уряд Китаю заявляє, що загинули 200 мирних жителів та кілька десятків співробітників служби безпеки. За іншими оцінками, загиблих від кількох сотень до 10 000 людей.

Гонконзький університет хотів прибрати статую Стовп сорому у жовтні. Це монумент данського скульптора Єнса Гальшіота, який він передав університету в 1997 році.

The Pillar of Shame is getting demolished right now in Hongkong. The sculpture has been covered and is heavyly guarded so that no students can document what is going on. This is happening in the middle of the night in Hongkong. Im shoked. #Thepillarofshame???? pic.twitter.com/eSDjTWql7y

— Jens Galschiøt (@Galschiot) December 22, 2021

– Рішення щодо старої статуї було ухвалено згідно з оцінкою ризиків на користь університету, – йдеться у заяві навчального закладу.

У середу ввечері монумент обгородили і робітники почали демонтувати 8-метрову статую. Охоронці блокували доступ журналістів.

Nothing is here. Expected but still surreal. #pillarofshame pic.twitter.com/whXvyse3DM

— Viola Zhou (@violazhouyi) December 23, 2021

Нагадаємо, що минулого року Пекін запровадив суворий закон про національну безпеку, який криміналізує відділення, підривну діяльність, тероризм та змову з іноземними силами. Активісти кажуть, що закон використовується для придушення громадянського суспільства, ув’язнення борців за демократію та обмеження основних свобод.

У 2020 році влада Гонконгу заборонила щорічне чування в пам’ять про загиблих на площі Тяньаньмень. Це сталося вперше за 30 років. Чиновники послалися на карантинні обмеження.

Теги за темою
Китай Гонконг
Джерело матеріала
loader