Обсяг світової економіки у 2022 році вперше перевищить 100 трильйонів доларів.
Про це йдеться у звіті британського Центру досліджень проблем економіки і бізнесу (CEBR), пише Reuters.
CEBR прогнозує, що Китай стане провідною економікою світу в доларовому еквіваленті в 2030 році, що на два роки пізніше, ніж очікувалося в минулорічному рейтингу світових економік.
Окрім цього, Індія наступного року може випередити Францію, а потім Велику Британію в 2023 році, і повернуться на місце шостої найбільшої економіки світу.
"Важливе питання для 2020-х – це те, як світові економіки справляються з інфляцією, яка зараз досягла 6,8% у США", – сказав заступник голови CEBR Дуглас МакВільямс.
За його словами, якщо взяти під контроль ситуацію не вдасться, то світові доведеться підготуватися до рецесії в 2023 або 2024 роках.
Згідно зі звітом, що Німеччина рухається до того, щоб обігнати Японію за рівнем економіки в 2033 році. Росія може увійти в десятку кращих економік до 2036 року, а Індонезія сподівається на дев’яте місце в 2034 році.
Як повідомляв УНІАН, у 2017 році CEBR прогнозував, що Китай стане світовим лідером за обсягом ВВП в доларовому вираженні, випередивши США, до 2032 року. Очікувалося, перша десятка лідерів за обсягом ВВП до 2032 року буде виглядати наступним чином: Китай, США, Індія, Японія, Німеччина, Бразилія, Великобританія, Південна Корея, Франція, Індонезія.
А у звіті рік тому CEBR прогнозував, що Китай вже в 2028 році, на п'ять років раніше, пережене США і стане провідною економікою світу.
Вас також можуть зацікавити новини:
- У МВФ заявили про ризики для світової економіки
- У МВФ розповіли, що буде з курсом долара в Україні в найближчі п'ять років
- ОЕСР поліпшила прогноз щодо зростання світової економіки