КИЇВ. 7 січня. УНН. Майже дві третини жителів Німеччини вважають, що в загостренні конфлікту між Росією та Україною європейські держави повинні більш активно виступати як посередники. Про це свідчать опубліковані у четвер, 6 січня, результати дослідження Deutschlandtrend, яке на замовлення громадсько-правового телеканалу ARD та видання Die Welt провів берлінський інститут Infratest dimap, передає УНН із посиланням на DW.
Деталі
Такої думки дотримуються 65 відсотків опитаних, причому у західних федеральних землях це число сягає 67 відсотків, а й у східних значно перевищує половину (58 відсотків).
Санкції щодо РФ
Не настільки чітку визначеність у думках викликає питання про можливі санкції ЄС та США щодо Росії. За посилення штрафних заходів висловилося 47 відсотків опитаних (на 3 відсоткові пункти більше, ніж у 2018 році), проти — 41 відсоток. При цьому у східних областях Німеччини за жорсткіші санкції виступили лише 32 відсотки респондентів. У західній частині Німеччини з посиленням санкцій згоден 51 відсоток.
Крім того, кожен другий опитаний (50 відсотків) не може зрозуміти, чому російська сторона говорить про відчуття загрози з боку Заходу, проте 41 відсоток (і це на один процентний пункт більше, ніж у 2018-му) ставиться з розумінням такої позиції. Тут теж помітна різниця між західними та східними федеральними землями (відповідно 40 та 47 відсотків відносяться до почуттів Москви з розумінням).
Борель на сході України
Напередодні, 5 січня, повідомлялося, що верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель відвідав лінію розмежування в Луганській області України. Будь-яка військова агресія проти України матиме величезні наслідки та серйозну ціну, а безпеки в Європі не може бути без безпеки України, заявив дипломат.