За 8 років після Революції Гідності жоден із одіозних політиків після затримання не був покараний
ТСН зібрала найбільш резонансні історії затримання чиновників і народних депутатів.
Про це йдеться 7 лютого у сюжеті ТСН.19:30.
Василь Стоєцький та Сергій Бочковський
У березні 2015 року під час засідання уряду Яценюка до зали заходять слідчий в супроводі спец призначенців. Прем’єр дозволяє проведення слідчих дій. За кілька хвилин, на той час, головні надзвичайники країни – Василь Стоєцький та Сергій Бочковський опиняються у кайданках. Вперше щось подібне в Україні відбувається в прямому ефірі.
Їх звинувачують у хабарництві, зловживанні владою й службовій підробці. Слідство триває кілька місяців. В суді справа розвалюється.
Чому за 8 років після Революції Гідності жоден із одіозних політиків не отримав по заслузі | Новини України
Ігор Мосійчук
Колишній депутат Ігор Мосійчук згадує, як розвалювалось провадження проти нього. У вересні 2015-го він став першим народним депутатом, якого арештували в приміщенні Верховної Ради.
Тоді все виглядало дуже правдоподібно: із трибуни Ради тодішній генпрокурор Шокін зачитав суть справи і показав відео, на якому людина, схожа на екс-радикала, просить гроші за депутатський запит.
Справа розпалавсь так і не дійшовши до суду. Тож після каденції Мосійчук нині вчиться на юриста-міжнародника в Кракові і мляво судиться із колишніми кривдниками: генеральним прокурором та п’ятим президентом.
Борислав Розенблат
Кримінальне провадження, в якому фігурував Борислав Розенблат, нагадувало детективний роман.
"Забрали паспорти, кредитні картки, забрали всі речі, практично, всі ці телефони мої", — пригадує він.
В центрі сюжету бурштин і красива жінка – агент НАБУ Катерина. Разом із нардепом вони відвідували ресторани. Весь цей час вона записувала розмови на приховану камеру.
У квітні 2018 року Печерський суд Києва визнав Розенблата потерпілим. А звинувачення у корупції зникли з інформаційних стрічок.
Надія Савченко
Хаос, паніка і як наслідок повалення влади — це вже справа проти героя України Надії Савченко. Генпрокурор Юрій Луценко показував у залі парламенту оперативне відео. Його фігуранти планують теракти в центрі Києва.
"Їх треба "убрать" фізично. Причому, всіх і одразу", — зазначала на відео особа, начебто ззовні схожа на Савченко.
Нардепку затримали у Верховній Раді і пішки відвели до СІЗО СБУ. Під вартою вона провела чотирнадцять місяців. У листопаді минулого року справу закрили. Тоді ж Савченко отримала іншу підозру за, нібито, підробний COVID-сертифікат.
Наразі під слідством перебувають кілька чинних депутатів. Спектр їх звинувачень містить і корупцію, і хуліганство, і п’яні ДТП, і, навіть державну зраду.
Нагадаємо, що ВАКС не зміг обрати запобіжний захід Сергію Кузьміних: нардеп забув паспорт.
Читайте також:
- НАБУ та САП затримали нардепа Сергія Кузьміних
- Поліцейський, який не "домовився" з колишнім "слугою" Трухіним, прийшов на допит до ДБР: навіщо його викликали
- Суд переніс апеляцію у справі арешту майна Порошенка: яка причина