Борислав Розенблат
  • Дата народження
    25 травня 1969
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Борислав Розенблат
4826

Борислав Розенблат

Розенблат Борислав Соломонович: фігурант «бурштинової справи», який намагався втекти з України

Борислав Розенблат - Фото 1

Розенблат Борислав Соломонович, нардеп, котрий став відомим всій країні завдяки спецоперації НАБУ з викриття незаконних схем з видобутку бурштину. Про нього повідомляє Політека.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання

Біографія

Народився 25 травня 1969 року в Житомирі.

Освіта

З 1984 по 1988 рік навчався в Житомирському автомобільно-дорожньому технікумі за спеціальністю «будівництво та експлуатація автомобільних доріг».

З 1988 по 1992 навчався в Камишинському вищому військово-будівельному училищі..

Сім’я

Дружина – Розенблат Жанна Леонідівна. Три сини – Олег (нар. 1991), Артур (рід. 1997), Олександр (рід. 2009).

Борислав Розенблат - Фото 2

Кар’єра

  • Розпочав трудову діяльність в 1988 році техніком в «Укрремшляхпроекте».
  • Після служби в армії в 1992-1994 роках почав працювати в сімейному бізнесі АТЗТ «Фаворит». До 2012 року був на цьому підприємстві гендиректором, головою ради директорів і заступником голови правління. Підприємство займалося різними видами підприємницької діяльності – продуктами харчування, будівельним бізнесом, продажем будматеріалів, транспортними перевезеннями і аграрним бізнесом.
  • У 2000 році вступив в Соціал-демократичну партію (об’єднану) Віктора Медведчука і балотувався в Верховну Раду.
  • У 2010 році знову балотувався в парламент, на цей раз за списками Партії регіонів, але знову не став народним депутатом.
  • У 2014 році обраний депутатом Верховної ради по одномандатному виборчому округу № 62 в Житомирській області. На президентських виборах був довіреною особою Петра Порошенка.
  • Як депутат Верховної ради, просував законопроекти, пов’язані з видобутком бурштину – вніс пропозиції звільнити від оподаткування операції з ввезення на територію країни обладнання для промислового видобутку бурштину та легалізувати видобуток бурштину.
  • У липні 2019 року на парламентських виборах балотувався по 62 виборчому округу в Житомирській області, але програв вибори з результатом 6,6% голосів.Борислав Розенблат - Фото 3

Компромат

Борислав Розенблат вважається представником так званої «бурштинової мафії», яка займається нелегальним видобутком бурштину. За словами директора НАБУ Артема Ситника, антикорупційне бюро вперше об’єдналося з Федеральним бюро розслідувань США, щоб провести «бурштинову операцію». Під нею малося на увазі викриття злочинної схеми по видобутку цінного каменю, в якій задіяні народні депутати Борислав Розенблат і Максим Поляков від «Народного фронту».

У червні 2017 року Розенблат виявився замішаним в корупційний скандал, і навіть Генпрокурор Юрій Луценко вніс подання до Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Розенблата і Полякова за підозрою в зловживанні владою і хабарництво на загальну суму 280 тис. гривень. Раніше, 19 червня, співробітники НАБУ затримали охоронця Розенблата при отриманні хабара в розмірі 200 тис. доларів в Києві. Згідно з відомостями НАБУ, гроші призначалися Розенблата і Полякову.

У липні 2017 року Борислав Розенблат був позбавлений депутатської недоторканності і виключений з фракції Петра Порошенка, але депутати не дали згоди на арешт свого колеги. Розенблата зобов’язали носити електронний браслет і здати закордонний паспорт, але він відмовився це зробити і спробував виїхати з України по дипломатичному паспорту.

У червні 2019 року Розенблат заявив, що виграв суд проти НАБУ і Генпрокуратури. Суд визнав дії цих структур по відношенню до Розенблата протизаконними.

Декларація

У 2008 році родину Розенблатів називали однією з найбагатших в Житомирській області. Їх статки оцінювали в 55 мільйонів доларів.

Згідно електронної декларації, Борислав Розенблат в 2018 році заробив 424 тисячі гривень зарплати нардепа, його дружина отримала від підприємницької діяльності 1,6 мільйона гривень, 264 тисячі відсотків за вкладами, 149 тисяч від продажу майна, понад 300 тисяч від здачі в оренду майна, 5,7 мільйонів гривень від продажу нерухомості.

27 мільйонів гривень в якості повернення раніше наданої матеріальної допомоги дружині Розенблата виплатили підприємства, зареєстровані на її ж ім’я.

Готівкою Борислав Соломонович задекларував 1,58 мільйон доларів.

У декларації зазначено

  • житловий будинок в Житомирі площею 700 квадратних метрів,
  • житловий будинок в Німеччині площею 270 квадратних метрів,
  • 2 ділянки в Німеччині в спільній власності,
  • земельну ділянку 7500 квадратних метрів в Житомирі,
  • земельну ділянку 1 188 квадратних метрів в Німеччині,
  • земельну ділянку 15 тисяч квадратних метро в селі Броники Житомирської області,
  • квартира в Києві.

На дружину задекларовані житловий будинок в Житомирі 74,6 квадратних метрів, земельна ділянка в Житомирі 889 квадратних метрів, два автомобілі – Jaguar XK 8 COUPE 2007 р.в., Land Rover Defender 2008 р.в.

Сім’я володіє підприємствами «Галіївський маслозавод», ЗАТ «Маслозавод «Прилуки», ДП «Корецький цукровий завод», «Корецький аграрій», «Миропільська бекон», «Комфорт-плюс».

Посилання

Сторінка Борислава Розенблата в Фейсбуці

Офіційний сайт

Канал на Youtube

Згадки про персону